Kokteilis
Mīli

7 patiesi iemesli, kāpēc gulēt līdzās ar mīļoto cilvēku ir arī veselīgi0

Foto: Shutterstock

Visiem ir zināms, ka kvalitatīvs miegs veicina cilvēka veselību un labsajūtu. Miega laikā ķermenim beidzot ir iespēja atslēgties no ikdienas stresa un remontēt pašam sevi, tādējādi atbrīvojoties no stresa.

Taču, kā lai izguļas, ja esi attiecībās ar kādu, kurš krāc, spārdās vai regulāri atņem segu? Izrādās, ka gulēšana līdzās, kādam ko mīli, neskatoties uz visiem iepriekš minētajiem faktoriem, ir daudz veselīgāka nekā tu vari iedomāties.

Lūk, 7 mīļi iemesli, kāpēc ir veselīgi gulēt līdzās mīļotajam:

1. Izjūtot drošības sajūtu, tu labāk izgulēsies. Guļot kopā ar kādu, ko mīli, tu noteikti izjūti daudz lielāku siltumu un drošības sajūtu nekā tad, ja guli viens. Tieši tāpēc pastāv krietni lielāka iespēja, ka guļot mīļotā cilvēka apskāvienos tu izbaudīsi daudz kvalitatīvāku miegu. Turklāt, tas palīdzēs novērst domas no ikdienas stresa un likstām.

2. Tu pamodīsies daudz enerģiskāks. Guļot līdzās mīļotajam, tu atbrīvosies no uztraukumiem, bailēm, un tieši pretēji, pamostoties izjutīsi prieku un laimes sajūtu. Šīs emocijas uzlabos tavu miega kvalitāti, tādēļ ik rītu modīsies enerģijas pilns jaunai darba dienai un jauniem piedzīvojumiem.

3. Tas palīdz atbrīvoties no sāpēm. Ikdienā izjūtot lielu stresu, iespējamas dažādas saslimšanas, tostarp iekaisumu veidošanās, kas ir īpaši aktuāla sievietēm. Taču gulēšana kopā ar mīļoto rada brīnumus. Siltums un pozitīvās vibrācijas, kas rodas mirklī, kad guļat viens otram blakus, palīdz iemigt un mazināt sāpes miega laikā.

4. Tas palīdz nostiprināt imūnsistēmu. Vai šis nav pārsteidzoši? Izrādās ir pierādīts, ka regulāra mīlēšanās var pasargāt tevi no dažādām vīrusu saslimšanām un baktēriju iekļūšanas organismā.

5. Tas palīdz regulēt ķermeņa temperatūru. Iemiegot, smadzenes ķermenim nosūta signālu, lai pazeminātu ķermeņa temperatūru. Tā rezultātā bieži vien tev ir grūti iemigt, jo izjūti drebuļus, aukstumu un, iespējams, tev ir nosalušas kājas. Taču, ja guli kopā ar kādu, kas tevi samīļo un piekļaujas tev, tas palīdz regulēt tavu ķermeņa temperatūru, tādējādi neizjūtot aukstuma radīto diskomfortu.

6. Tas palīdz regulēt asinsspiedienu. Ir pierādīts, ka mīļotā cilvēka apskāvieni un klātbūtne samazina asinsspiedienu un palēnina sirdsdarbību. Tas nozīmē, ka tie cilvēki, kas ikdienā cieš no paaugstināta asinsspiediena naktī guļot kopā ar kādu, ko mīl, var izjust patiesu labumu. Tas var palīdzēt uzlabot kā fizisko, tā emocionālo veselību.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: pašmāju slavenības un viņu bērni iepazīstas ar dzīvesstila zīmolu jaunumiem
5 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: lūk, kāda fotogrāfija uzvarēja “Huawei inFocus Awards” konkursā, kurā piedalījās arī fotogrāfijas no Latvijas
6 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: emocionālākais brīdis pirmajā “X Faktorā” – Karlīna skatuvi pamet ar asarām
6 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

LE
LETA
Latvijā
VIDEO. Kariņš uzticas ministra Pūces spējām novest pašvaldību reformu līdz galam
1 stunda
LA
LA.LV
Latvijā
Ekskursijas laikā Kaļiņingradā gājis bojā tūrists no Latvijas
44 minūtes
LE
LETA
Dabā
Otrdien Latviju sasniegs ciklons, atnesot stipru lietu un krusu
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Igaunijas pilsētā Narvā notikusi apšaude; ir ievainotais
4 stundas
LE
LETA
Sports
Znarokam veselības likstas, “Spartak” dažas turpmākās spēles vadīs Vītoliņš
3 stundas