Kokteilis
Apbrīno

7 pārsteidzoši karaliskās ģimenes noteikumi, kas jāievēro Meganai, plānojot grūtniecību0

Foto: Scanpix

Neilgi pēc prinča Harija un Meganas Mārklas kāzām presē parādījās pirmās baumas par to, ka karaliskais pāris ir sava pirmdzimtā gaidībās. Taču, kā var nojaust, tās patiešām ir bijušas tikai baumas.

Kad telekanāls BBC savulaik saderinātajam pārim uzdeva jautājumu par to, vai viņi plāno bērnus, princis Harijs atbildēja: “Pašlaik par bērniem vēl nedomājam”, piebilstot, ka ģimenes pieaugumu plānojot jau tuvākajā nākotnē, kamēr Megana savas domas neizteica un uz jautājumu atbildēja ar smaidu.

Lai vai kā, lūk, kādi ir karaļnama noteikumi, kuri būs jāievēro Meganai, gaidot bērnu no prinča Harija.

Foto: MEGA/ Scanpix

1. Bērna dzimums tiks noskaidrots tikai dzimšanas brīdī

Bērna dzimuma noskaidrošana jau krietni pirms viņa piedzimšanas mūsdienās ir viena no populārākajām medicīnas metodēm, ko labprāt izmanto daudzas bērniņa gaidībās esošās sievietes. Diemžēl karaliskās ģimenes reglaments nosaka, ka to darīt nav atļauts, vismaz publiski tas tā tiek apgalvots.
Kad Princis Viljams un Keita Midltone gaidīja savu trešo bērniņu, ierodamies pasaulē, sabiedrība pat lika likmes par mazuļa iespējamo dzimumu. Taču karaliskā ģimene ievēro noteikumu, ka bērna dzimums un vārds netiek atklāts līdz pat piedzimšanas brīdim.

2. Meganai nebūs mazuļa gaidīšanas ballītes

Neskatoties uz to, ka Amerikā mazuļa gaidīšanas ballīte ir ļoti populāra tradīcija, Anglijā šī tradīcija netiek ievērota. Un tomēr, arī Anglijā ir izņēmumi, taču pastāv uzskats, ka šādas ballītes rīkošana karaliskajiem mazuļiem būtu pārāk liela izšķērdība.

3. Slimnīcas izvēle – tradicionāls lēmums

20. gadsimta sākumā sievietes sāka atteikties no mājdzemdībām un izvēlējās sev tīkamas slimnīcas, kurās laist pasaulē mazuli. Šī tendence – par dzemdību vietu izvēlēties slimnīcu skāra arī izvēlēties slimnīcu skāra arī Bekingemas pili un princis Viljams bija pirmais karaliskās ģimenes loceklis, kas pasaulē nāca slimnīcā. Vēlāk arī viņa brālis, princis Harijs piedzima turpat – Svētās Marijas slimnīcā. Arī Viljama un Keitas trīs bērni dzimuši turpat. Tāpēc visticamāk, ka Meganas un prinča Harija pirmdzimtais pasaulē nāks tieši Svētās Marijas slimnīcā.

4. Publiskos pasākumos bērns jāģērbj “oficiālā apģērbā”

Prinča Luisa kristības: Keita Midltone ar princi Luisu, princis Džordžs, princis Viljams un princese Šarlote.
Foto: MEGA/ Scanpix

Visā pasaulē ir neskaitāmi uzņēmumi, kas parūpējas par to, lai bērna gaidīšanas periodā un pēc piedzimšanas, būtu iespējas iegādāties visu nepieciešamo mazulim, tajā skaitā apģērbu. Diemžēl karaliskajā ģimenē, plānojot iepirkšanos karaliskajiem mazuļiem jāņem vērā virkne dažādu stingru noteikumu.
Noteikti būsiet pamanījuši, kā ir apģērbti princis Džordžs un princese Šarlote? Princese visās fotogrāfijās ir kleitās, savukārt princis – šortos, neatkarīgi no laika apstākļiem. Tas ir saskaņā ar karaliskajām tradīcijām, kas paredz, ka apmeklējot publiskus pasākumus, bērniem ir jābūt “oficiālā apģērbā”.

5. Megana pati nekārtos savu slimnīcas somu

Keita Midltone un princis Viljams – tikai dažas stundas pēc prinča Luisa dzimšanas, pie slimnīcas durvīm pozē fotogrāfiem.
Foto: MEGA/ SCANPIX

Ja jums ir bērni, droši vien atceraties to brīdi, kad kādu laiku pirms došanās uz dzemdību nodaļu, kārtojāt somu, ko ņemt līdzi ar visām nepieciešamajām lietām sev un bērniņam. Jūs vēlējāties būt droša, ka līdzi ir paņemts viss, kas būs vajadzīgs.
Gan princeses Diāna, gan Keita pēc dzemdībām izskatījās tā, it kā nebūtu dzemdējušas – viņas bija ģērbušās glītās kleitās, kurpēs uz augstiem papēžiem, glīti safrizētas un nogrimētas. Keita, tikai septiņas stundas pēc dzemdībām, ar bērnu uz rokām tieši tik perfektā izskatā stāvēja slimnīcas durvīs, pozējot fotogrāfiem. Tāpēc arī Meganas izskats un pirmais mazuļa apģērbs ir karaliskās ģimenes ziņā – gan, kā viņa tiks pucēta pēc dzemdībām, gan kādas būs pirmās mazuļa drēbītes.

6. Bērnam tiks dots tradicionāls vārds

Diemžēl arī bērna vārda izvēle nav jauno vecāku tiešais uzdevums. Karaliskās ģimenes noteikumi ir tādi, ka bērna vārdam ir jābūt klasiskam un tradicionālam.

7. Karaliene ir pirmā, kas uzzina par gaidāmo mazuli

Karaliene Elizabete II, Megana Mārkla un princis Harijs.
Foto: MEGA/ SCANPIX

Neraugoties uz to, ka karalienei nav tiesību izlemt, cik bērnu Meganai un Harijam drīkst būt, viņa ir pirmā persona, kas tiek informēta par gaidāmo ģimenes pieaugumu. Tieši tas pats attiecas arī uz bērna dzimšanas brīdi – pirmā, kas uzzina par piedzimušo mazuli, ir karaliene Elizabete un tikai pēc tam pārējie ģimenes locekļi, kā arī – sabiedrība.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: izvēlies mandalu – šī izvēle atklās visu par tavu personību
19 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
6 zodiaka zīmju pārstāvji, kuriem nav intuīcijas
19 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
No šodienas Latvijā pieejams YouTube Music
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

KD
Krista Dzidzēviča
Veselam
“Sabiedrība ir neizglītota!” Kādēļ neprotam pieņemt cilvēkus ar invaliditāti?
58 minūtes
IM
Ingrīda Mičāne
Ekonomika
“Nevis “ar masu”, bet ar kvalitāti par pieņemamu cenu.” Liepājā ražo plāksterus NVS “brūcēm”
3 stundas
LE
LETA
Laukos
Vasaras aveņu raža šogad padevusies laba, ar rudens avenēm – švakāk
2 stundas
LE
LETA
Latvijā
Petraviča nepatīkami pārsteigta par bāriņtiesu neieinteresētību atrast bērnam ģimeni
1 stunda
MZ
Māris Zanders
Latvijā
Māris Zanders: Ļaudis šajā koalīcijā tik viegli aizvainojami, ka bail
3 stundas