Vīriešu ķermenis krasi atšķiras no sieviešu ķermeņa. Un ne tikai. Ievērojamas atšķirības ir arī domāšanā, organisma funkcijās un pat uzskatos. Un tā, kādas ir pārsteidzošākās atšķirības?

1. Vīrieši lēnāk zaudē kalogēnu, tāpēc viņu āda noveco lēnāk. Taču regulārā skūšanās un bieži vien paviršā attieksme pret savu izskatu, galu galā “izlīdzina” šo nevienlīdzību.

2. Nesen veiktajos pētījumos pierādīts, ka augstā testosterona līmeņa dēļ vīrieša organisms izstrādā mazāk antivielu, kā rezultātā viņu imunitāte ir vājāka kā sievietēm.

3. Jo augstāks testosterona līmenis, jo izteiktāku agresiju var izrādīt vīrietis. Turklāt ir arī pretējs efekts! Zinātnieki no Kanādas universitātes ir pierādījuši, ka agresīva rīcība paaugstina testosterona saturu asinīs.

4. Vidēji vīrieša smadzenes ir par 150 gramiem smagākas, nekā sievietēm. Vīriešiem lielāka ir arī tā smadzeņu daļa, kas ir atbildīga par atmiņu un uzmanību.

5. Vīriešu organisms sadedzina taukus ātrāk un efektīvāk. Sadeg aptuveni par 50 kalorijām dienā vairāk, nekā sievietēm.

6. Vīriešu sirdis pukst mazliet lēnāk, nekā sieviešu.

7. Vīriešiem un sievietēm ievērojami atšķiras tā saucamās kognitīvās spējas. Ja vīrieši apkārtni uztver kā “karti – shēmu”, tad sievietes pasauli redz kā “karti – ceļu” un ļoti lielu lomu daiļajam dzimumam spēlē dažādas asociācijas un vizuālie orientieri.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem