Pilnīgi noteikti laimes piepildītus mirkļus un neaizmirstamas sajūtas ir izjutis teju ikviens no mums. Diemžēl noteikt, kas ir laime, tā arī īsti nespēj neviens. To, ka laime nav mērāma ne naudā, ne baudā, ne varā, cilvēki ir sapratuši jau sen.

Un tomēr, visiem laime tiek sniegta par velti. Un katram no mums tas ir kaut kas cits – vienam jaunība, citam mīlestība, vēl kādam iekšējs miers.

Lūk, 7 pamācības, kas nepieciešamas, lai cilvēks justos patiesi laimīgs:

1. Nekrīti izmisumā, ja brīžiem jūties dziļi nelaimīgs

Foto: Pexels

Ir jāsaprot, ka katram dzīvē ir kāpumi un kritumi, tas ir psiholoģiskā pulksteņa princips. Ja vienu brīdi esi dzīves viļņa virsotnē, tad rīt pašā lejā un parīt kaut kur pa vidu. Iemācies rast līdzsvaru starp šīm svārstībām un mācies no katras dzīves radītās situācijas.

2. Sagādā sev pārmaiņas

Jau kopš bērnu dienām esam mācīti, ka dzīvē pilnīgi viss ir jāplāno: sākot ar ikdienas darbiem, ieradumiem, kur doties atvaļinājumā un kā pavadīt nedēļas nogali ar ģimeni. Plānošana ir lieliska, taču visu laiku pieturoties pie vieniem un tiem pašiem ieradumiem, iestājas rutīna. Šī iemesla dēļ nepieciešamas pārmaiņas. Sāc ar pavisam nelielām – uz ierasto darbu dodies pa citu maršrutu vai izbaudi atvaļinājumā citā mēnesī, piemēram, ziemā, nevis vasarā.

3. Esi fiziski aktīvs

Foto: pexels

Jebkuras fiziskās aktivitātes cilvēkam sagādā baudu. Fiziskās slodzes laikā, smadzenēs izstrādājas viela, kas noved sava veida eiforijā – rada viegluma sajūtu, bezrūpību un prieku. Jebkurš kustību veids rada gandarījumu, tāpēc savas fiziskās aktivitātes vari pielāgot gada laikiem: skriet, dejot, peldēt, slēpot.

4. Centies būt laimīgs

Uzdrošinies sevi mainīt. Noskaidro, kas tevi patiešām iepriecina un tiecies pēc tā.

5. Palīdzi citiem

Foto: unsplash

Katrs cilvēks kaut reizi dzīvē ir izjutis nepieciešamību palīdzēt citiem. Mēģini to darīt biežāk. Šī altruistiskā darbība ļaus tev vairāk iepazīt un cienīt pašam sevi. Turklāt, palīdzēšana citiem palīdzēs atbrīvoties no psihiskā un fiziskā stresa. Palīdzot citiem, tu vari piepildīt savu ikdienu ar siltām un laimes pilnām emocijām.

6. Dari to, ko mīli

Ja tu mīli savu darbu vai hobiju, strādā pēc iespējas centīgāk. Turpretī, ja darbu nemīli – maini to! Cilvēki savā darba vietā pavada ļoti ilgu savas dzīves laiku, tādēļ došanos uz darbu pilnīgi noteikti nedrīkst iztvert kā kaut ko sliktu vai negatīvu.

7. Mīli savus tuvākos

Foto: unsplash

Velti daudz laika tiem, kurus tu patiešām mīli. Laiks, ko tu pavadi kopā ar mīļajiem ir emociju pārbagāts un motivē kopības sajūtas. Pavadot jaukus mirkļus kopā ar saviem mīļajiem, tu jutīsies laimīgs!

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem