Garajās brīvdienās daudzas ģimenes ir devušās ārpus pilsētas un daži vecāki gavilē, jo beidzot ir izdevies arī bērnus “izvilināt” dabā. Tomēr mūsdienu bērni bieži vien sūdzas vecākiem, ka “ārā ir garlaicīgi” un “nav, ko darīt”. Tāpēc mēs piedāvājam 7 lieliskas idejas, no kurām bērni būs sajūsmā un laukā pavadītais laiks būs patiešām aizraujošs!

1. Gaisa pūķis

Gaisa pūķis ir nopērkams gandrīz visos lielveikalos un bērnu preču veikalos. Palaist pūķi gaisā mežā starp kokiem gan neizdosies, bet ja jūs atpūšaties klajākā vietā, kur ir maz koku, šī nodarbe bērnus aizraus vismaz uz dažām stundām. Esiet gatavi, ka sākumā jums būs jānodemonstrē pūķa palaišana, jo daudziem mūsdienu bērniem šāda izklaide vēl nekad nav bijusi un nav pat redzēta. Ja nu vienīgi kino.

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

2. Būda no zariem

Piedāvājiet bērniem uzcelt būdu no koku zariem. Šāda nodarbe bērnos rada azartu. Protams, ja bērni ir maza vecuma, jums viņiem jāpalīdz savākt zarus, no kuriem var uzbūvēt šādu savdabīgu “mājokli”. Iesaistiet fantāziju – izmantojot celtniecības līmlenti un audumu, varat palīdzēt mazajiem uzbūvēt kaut ko līdzīgu indiāņu teltīm.

3. Dārgumu meklēšana

Sastādiet dārgumu sarakstu, kas bērniem noteikti jāatrod: ozola lapa, priežu čiekurs, gliemežvāks, apaļs akmens u.c. Iedodiet šādu sarakstu katram bērnam. Tiem, kam izdosies savākt visvairāk “dārgumu”, izdomājiet pateicības balvu. Dārgumu sarakstu varat mainīt, papildināt atkarībā no vietas, kādā atpūšaties. Protams, ja neesat pludmales tuvumā, diez vai mazajiem izdosies atrast gliemežvāku. Sarakstu neveidojiet pārlieku sarežģītu, lai bērniem būtu motivācija darboties un prieks par katru atrasto “dārgumu”.

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

4. Spēle Twister

Šo spēli var spēlēt ne tikai telpās, bet arī ārā. Turklāt tā vienmēr dāvā bērniem daudz prieka un smieklu, it īpaši, ja piedalās arī vecāki!

5. Paštaisīts šašliks

Nopērciet bērniem kociņus, uz kuriem paredzēts cept virs ugunskura. Ļaujiet viņiem izvēlēties no jūsu galda jebkuru produktu, ko viņi uzdur uz kociņiem un apcep. Protams, šo rotaļu drīkst darīt tikai stingrā pieaugušo uzraudzībā. Neiebilstiet pat, ja bērns “šašlikam” izvēlas gabaliņu banāna vai ābolu. Mazajiem patīk eksperimentēt!

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

6. Sportiskas rotaļas

Dodoties ārpus dabas, paņemiet līdzi dažādus sporta atribūtus: frisbija šķīvīti, badmintona raketes, futbola bumbu. Spēlējiet kopā ar bērniem!

7. Naturāls dekors

Piedāvājiet bērniem savākt zariņus, čiekurus, sausus ziedus, lapas un izveidojiet no tā visa kompozīciju. Radošā konkursa uzvarētājam pienākas balva.