Kokteilis
Stilo

7 lietas, ko nedrīkst valkāt karstumā0

Foto: Unsplash

Kad termometra stabiņš jau 10 rītā ir pakāpies virs 20 grādu atzīmes, ir jāpadomā, kādu apģērbu izvēlēties, kad izejat no mājas – uz darbu, ciemos vai pavadīt laiku dabā.

Tāpēc esam sastādījuši 7 lietu sarakstu, ko nekādā gadījumā nevajadzētu izvēlēties uzvilkt, kad ārā ir karsts.

1. Balts apģērbs

Varam saderēt, ka šis jums ir pārsteigums! Kopš bērnības mums stāstīja, ka balta krāsa atstaro saules starus, bet melna – tos pievelk. Taču, izrādās, tā ir tikai puse taisnības. Būtībā arī ķermenis izstaro siltumu, kas “atstarojas” atpakaļ, tas ir – jūsu 36,6 grādi atgriežas atpakaļ siltuma veidā. Lielisks piemērs tam ir lāči! Baltie lāči dzīvo aukstumā, kamēr brūnie – arī vietās, kur ir ļoti karsti. Tāpat arī zinātnieki no Spānijas ir pierādījuši, ka baltas krāsas apģērbs izlaiž cauri arī bīstamos ultravioletos starus! Tāpēc patiesībā izvairīties vajadzētu no abu krāsu apģērbiem – gan melnā, gan baltā.

Alternatīva: citas krāsas apģērbs. Galvenais nosacījums, lai tas būtu brīvs!

2. Gredzeni

Vai jūs kādreiz esat pievērsuši uzmanību, kā jūsu pirksti mainās lielā karstumā? Lai izvairītos no diskomforta un pat sāpēm – nevalkājiet gredzenus. Turklāt tas jums palīdzēs arī neiesauļot neglītas strīpas uz pirkstiem.

Alternatīva: auskari un rokassprādzes.

3. Sandales ar šņorītēm

It īpaši, ja to ir daudz un tās ir tievas. Jūs iedomājieties, kā tādi apavi izkatīsies uz jūsu kājām, kad tās pietūks karstumā. Jāievēro tas pats princips, kas ar gredzeniem.

Alternatīva: kedas, balerīnas, sandales bez šņorēm.

Which one do you like? ❤

A post shared by Fashion inspiration for 👑 (@fashionforqueenss) on

4. Push – up krūšturi

Push – up apakšveļa tiek izgatavota no porolona – vai jums patiešām šķiet, ka karstajās dienās tas ir piemērots apģērbs? Porolonā jūsu krūtis jutīsies kā saunā (un ne tikai), turklāt tas vizuāli var izskatīties ne visai pievilcīgi, jo ir pilnīgi droši, ka jūs šādā krūšturī sāksiet svīst.

Alternatīva: kokvilnas apakšveļa ar vai bez stīpiņām.

5. Zīds

Vēlme uzvilkt skaistu zīda topiņu vai kleitu ir liela, nenoliedzami. Jo šķiet, kas gan var būt piemerotāks vasarai par gaisīgu zīda kleitu. No vienas puses zīds (dabīgais) ir piemērots valkāšanai vasarā, taču sutīgā laikā gan to izvēlēties nevajadzētu, jo jūs sāksiet svīst un sviedru pleķi uz zīda auduma, it īpaši vienkrāsaina, ir ļoti pamanāmi.

Alternatīva: kokvilna

6. Apģērbs ar dekoriem

Viss, kas ir izgatavots no kāda cita materiāla saulē uzkarst un sāk karstēt arī audumu, tāpēc kleitas, jaciņas un jebko citu, kas ir ar lielākiem vai mazākiem plastmasas/ metāla dekoriem – noglabājiet skapī līdz rudenim.

Alternatīva: audumi ar apdruku

7. Šauras džinsu bikses

Ja skinny džinsās jūs jau no paša rīta jūtaties “ne pārāk ērti”, tad vakarā situācija būs briesmīga – ēdiens, ūdens – jums gluži vienkārši gribēsies noraut no sevis šīs bikses un staigāt kailai!

Alternatīva: brīva piegriezuma bikses no plāna kokvilnas auduma. Ja džinsas, tad nepiegulošas, bet brīvas, “boyfriend” stilā.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv