Izskatīties koptai ir daudz svarīgāk, kā mācēt skaisti uzkrāsoties vai stilīgi apģērbties. Kad runa ir par sievietes izskatu, svarīgs ir ikviens sīkums. Jo tieši šīs mazās detaļas sievietes tēlu spēj padarīt par lielisku vai gluži pretēji – to pamatīgi sabojāt.

Nav svarīgi, vai tev ir dārga zīmola soma garderobē, ja tu izskaties nekopta un nevīžīga! Šajā rakstā apkopotas tipiskākās kļūdas, ko sievietes mēdz pieļaut ikdienas steigā.

1. Pārāk bieza maskējošā līdzekļa kārta uz sejas

“Jo vairāk tonālā krēma es uzklāšu uz ādas, jo mazāk būs redzamas pumpas. Un, ja pa virsu uzlikšu vēl pūderi, tad tas nostrādās pavisam noteikti.” Nē, nē un nē. “Smagā artilērija” jebkurus ādas trūkumus padarīs redzamākus, nekā pirms tam. Vai būtu jāstāsta par to, ka tamlīdzīgs “risinājums” ir gluži neefektīvs? Turklāt no malas tas izskatās tik neprasmīgi, ka apkārtējiem varētu šķist, ka šī ir pirmā reize, kad tu esi sākusi “trenēties” izmantot dekoratīvo kosmētiku.

2. Nepiemērots tonālā krēma tonis

Tu izvēlies pārāk gaiš vai gluži otrādi – pārāk tumšu tonālo krēmu. Galu galā tava sejas krāsa izteikti kontrasē ar kakla ādas toni, un tas izskatās neglīti. Lai pareizi izvēlētos tonālā līdzekļa toni, izmēģini vismaz 3 nokrāsas: vienu par toni gaišāku, vienu – tādu, kāds tas, tavuprāt, būtu ideāls, bet trešo – par toni tumšāku. Uzzied visus trīs variantus pie zoda līnijas un izvēlies to, kas visvairāk līdzinās tava kakla ādas krāsai.

3. Taukaina āda un “izsmērējies” meikaps

Izsmērējušās acu līnijas, nobirusi vai izsmērējusies acu tuša, nenoturīga lūpukrāsa – visi šie sīkumi rada graujošu iespaidu tavā kopējā tēlā. Bet no rīta, pirms tu devies ārā no mājas, tavs grims izskatījās nevainojami? Visdrīzāk, tas tāpēc, ka tev ir taukaina āda (vai arī ārā ir ļoti karsts). Problēmu atrisināt ātri, ja tev ir šāds ādas tips, nav viegli, taču izvairīties no šādām sekām gan ir iespējams! Vienmēr, pirms grima uzklāšanas lieto grima bāzi, kā arī nēsā līdzi matējošās salvetes, kas šādos gadījumos palīdz situāciju uzlabot vienā acumirklī.

4. Sasprēgājušas lūpas

Tu krāso sasprēgājušas lūpas ar spilgtu lūpukrāsu un domā, ka tas atrisina tavu problēmu? Patiesībā ir otrādi! Aizmirsti lūpukrāsas, kamēr vien lūpas nav pilnīgi veselas, un to vietā izmanto barojošus lūpu balzāmus un higiēniskās lūpukrāsas. Bet, ja no lūpām lobās arī āda, izmēģini maigu skrubi, kura sastāvā ir barojošas eļļas.

5. Nevīžīgs vai ataudzis manikīrs

Pa pusei nolobījies vai ataudzis manikīrs vai nagi dažādos garumos rada nekoptu roku iespaidu un “lētu” izskatu. Tici, nagu lakas neesamība vai caurspīdīga nagu laka šādos gadījumos izskatās daudz labāk kā viss iepriekš pieminētais. Nav laika, lai dotos uz salonu atjaunot manikīru? Noņem nagu laku, novīlē nagus vienādā garumā un nolako ar caurspīdīgu nagu laku!

6. Ataugušas matu saknes un sašķēlušies galiņi

Ataugušas matu saknes (nav svarīgi – gaiši mati vai tumši) – tas ir neglīti un nevīžīgi. Ja tev galīgi nav bijis laika nokrāsot matus laikā, izmantojiet krāsojošus matu aerosolus, lai vismaz kaut kā
“glābtu” situāciju! Savukārt, ja tu esi izlēmusi ataudzēt garus matus, reizi divos trīs mēnešos aplīdzini matu galus, nogriežot sašļēlušās matu saknītes.

7. Dzelteni zobi

Nē, tas nenozīmē, ka tev ir jāskrien pierakstīties rindā uz zobu balināšanu! Bet vizīte pie higiēnista gan nekaitēs! Nemaz neminēsim cigarešu, kafijas, tējas un citu krāsainu dzērienu ietekmi uz zobu veselību un izskatu, tu pati to visu, visticamāk, labi zini.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem