Kokteilis
Stilo

7 jautājumi un tavas atbildes: noskaidro, cik ļoti tavai ādai trūkst ūdens0

Foto: Pexels

Gribi uzzināt, kādā stāvoklī patiesībā ir tava āda? Pārbaudi to tūlīt! Atbildi uz zemāk redzamajiem jautājumiem un pēc tam saskaiti savas “jā” atbildes:

1. Pēc mazgāšanas sejas āda šķiet savilkta un “sažuvusi”;
2. Mitrinošs krēms ādā iesūcas gandrīz momentāni – līdzīgi kā ūdens, ar ko aplej sausu zemi;
3. Sejas ādas tonis ir pelēcīgs;
4. Dienas vidū āda kļūst sausāka nekā no rīta, pat tad, ja esi lietojusi piemērotu kosmētiku;
5. Dažkārt ir “niezoša” sajūta, kā arī sārti plankumi uz ādas;
6. Zem acīm un uz vaigiem redzams krunciņu “sietiņš”;
7. Taukains ādas spīdums nav redzams nekad vai ļoti reti.

Rezultāti:
1-2 atbildes “jā”: ar tavu ādu viss ir kārtībā. Taču tas nenozīmē, ka ādu nevajag mitrināt. Reizi dienā izmanto speciālu mitrinošu ādas kopšanas līdzekli, lai ādas stāvokli saglabātu veselīgu.

3-5 atbildes “jā”: tava āda ir sausa un atūdeņojusies. Ātrā palīdzība ādai, kas redzama tekstā zemāk ir piemērota tieši tev. Īsumā – divreiz dienā ādu kop ar mitrinošiem līdzekļiem. Tev jau būs nepieciešami “nopietnāki” produkti, kas palīdzēs atjaunot ādas stāvokli.

6-7 atbildes “jā”: tava āda ir kritiskā stāvoklī. Lai to atjaunotu, tev noteikti būs nepieciešama vizīte pie kosmetologa. Tas, kas attiecas uz mājas kopšanu, tava izvēle ir kosmētikas līdzekļi, kas paredzēti intensīvai mitrināšanai, kā arī uzturā jālieto daudz, daudz vairāk ūdens, nekā tu to darīji līdz šim!

5 noteikumi, kā kopt ādu mājās:

Foto: Pexels

1. Neberz ādu ar “agresīviem” skrubjiem! No šādas procedūras mīnusu būs vairāk kā plusu, jo “agresīvs”, raupjš skrubis noberž ādas virskārtu par daudz, kā rezultātā tā vairs nav pasargāta no apkārtējās vides. Ja tev ir sajūta, ka āda ir jāattīra, ikdienā lieto speciālās sejas ādas putes, kosmētikas attīrošo pieniņu, kā arī speciālos augļskābju pīlingus.

2. Uzreiz pēc mazgāšanas – mitrini! Ir ļoti svarīgi, lai āda būtu kopta gan no ārpuses, gan iekšpuses. Tāpēc pēc tam, kad tu ādu nomazgā, neaizmirsti to mitrināt.

3. Neaizmirsti par krēmu. Jebkurš tavam ādas tipam piemērots krēms to mitrina un vienlaicīgi pasargā no ārējās vides negatīvās ietekmes: piemēram, no agresīvajiem saules stariem un vēja.

4. Aizsargā ādu. Pārliecinies, ka tonālais krēms, ko tu lieto dekoratīvajā kosmētikā satur SPF filtrus, jo vasaras sezonā nav nekā svarīgāka kā ādu pasargāt no kaitīgajiem ultravioletajiem stariem.

5. Dzer ūdeni! Kad tavā organismā pietrūkst ūdens, pirmā cieš tava āda – ūdens tai ir vajadzīgs tieši tāpat kā jebkuram orgānam tavā ķermenī. Tikai atšķirībā no iekšējiem orgāniem, ūdens trūkuma rezultātā ādas stāvoklis kļūst slikts un redzams gan tev, gan apkārtējiem.

LA.lv