Uzsver plusus, noslēp mīnusus

Visiem sen zināms vienkāršais stāsts, ka tieši āriene rada pirmo iespaidu par cilvēku. Un ļoti svarīgi, lai tu prastu izcelt savas skaistākās, pievilcīgākās iezīmes, kas raksturo tieši tevi!

Katrai sievietei jāzina stila veidošanas pamata paņēmieni, kas ļaus izskatīties ievērojami jaunākai (ja tas ir vēlamais rezultāts) un pievilcīgākai, pasvītrot savas ārienes plusus un noslēpt mīnusus.

Dažu vienkāršu principu ievērošana ļaus vecumu padarīt par sabiedroto, nevis ienaidnieku. Piemēram, ja valkāsi nepareiza garuma svārkus vai sejas formai neatbilstošu frizūru, vizuāli vari kļūt pat par desmit gadiem vecāka vai pieciem kilogramiem smagāka.

Dabiski, visi kļūdās, bet kļūdas jāmācās ievērot un izlabot. Tālāk uzzināsi dažas pašas izplatītākās stila kļūdas, kas padara sievieti vecāku un resnāku!

Pārāk daudz melnās krāsas

Foto Shutterstock
Foto Shutterstock

Melnā krāsa apģērbā var izskatīties ļoti eleganti. Kurš gan nezina mazo, melno vakarkleitu! Bet jāatceras, ka melnā krāsa arī padara ievērojami vecāku. Un, ja tev (sen) vairs nav 16 un pat ne 32, melnam tērpam obligāti pievieno spilgtus aksesuārus! Iemesls: novecojot āda kļūst bālāka un zaudē elastīgumu. Melns apģērbs šīs nevēlamās iezīmes vēl vairāk izceļ. Tas pats attiecas uz melnu matu krāsu.

Tumša matu krāsa nav izdevīga tām, kas vēlas izskatīties jaunākas. Nokrāsojiet matus siltos brūnā – gaišākos vai tumšākos – toņos, kā nu labāk patīk. Tikai pareiza matu krāsas toņa izvēle vien samazinās gadu skaitu par vismaz pieciem! Tas viss, protams, nenozīmē, ka tu nedrīksti valkāt melnas drēbes. Vienkārši neaizmirsti par košu šallīti vai kaklarotu.

Pārāk plats apģērbs

Foto - Shutterstock
Foto - Shutterstock

Nav jēgas mēģināt notušēt figūras nepilnības ar maisveidīgu apģērbu. Tāds stils tev liks izskatīties vēl “lielākai” nekā patiesībā. Ja tu iedomājies, ka platā apģērbā noslēpsi liekos tauciņos, tu ļoti maldies! Iegādājies tādas drēbes, kuras tev ir tieši laikā – tam jākļūst par dzelžainu principu, izvēloties jaunu apģērbu. Galvenais ir atrast savu individuālo stilu, kas glaimo tavai figūrai, un turēties pie tā!

Pārāk gari svārki

Foto - Shutterstock
Foto - Shutterstock

Tu nedrīkst aizmirst par īsiem svārkiem tikai tāpēc, ka neizbēgami kļūsti vecāka! Ja tev ir skaistas kājas, kāpēc gan tās slēpt? Zem maksi garuma svārkiem, kā likums, slēpj tikai “neveiksmīgas” kājas. Bet svārki līdz puslielam labi izskatās praktiski tikai ļoti jaunām meitenēm, bet pieaugušu sievieti tie vizuāli var padarīt vecāku. Tāpēc aizmirsti par nenoteiktu, neveiklu garumu! Izvēlies svārkus līdz celim vai mazliet virs ceļa. Redzēsi, izskatīsies daudz labāk!

Nepiemēroti briļļu ietvari

Ja tu valkā brilles, rāmīti jāizraugās īpaši uzmanīgi – tā, lai vislabāk izskatītos tieši tavai sejas formai. Nepērc pirmo, kas pagadās, pat ja vitrīnā izskatās jauki! Vispirms ieskaties modes žurnālos, lai uzzinātu aktuālās tendences, pēc tam no modernā piedāvājuma izvēlies to, kas der tieši tev.

Iegriezies optikas salonā un rūpīgi uzmēri dažādus rāmīšus. Brilles ir ļoti svarīgas! Nepareizi izvēlēts un nemoderns briļļu rāmis padarīs tevi vecāku par vairākiem gadiem. Brilles ir aksesuārs, kuru nēsā ilgu laiku un pastāvīgi. Pat ja tās izrādīsies dārgas, tas būs tā vērts.

Nepareizs iepirkšanās partneris

Foto - Fotolia
Foto – Fotolia

Jā, lai cik dīvaini tas arī neskanētu! Cilvēks, ar kuru kopā meklē ko jaunu savai garderobei, ir teju vai puse no panākumiem. Tāpēc izvēlies to gudri! Tev vajadzīgs cilvēks, kurš varēs veltīt tev pietiekami daudz laika un uz kura viedokli tu paļaujies. Tiesa gan, arī laba gaume ir nepieciešams priekšnosacījums. Ja tev tāds cilvēks ir, tas ir vienkārši lieliski!! Bet, ja nav – kļūsti pati sev par ieprikšanās speciālistu vai aicini talkā profesionāli.

Izvairies no apaviem uz platformas

Foto - Shutterstock
Foto – Shutterstock

Apavi uz platformas nekad neiziet no modes, bet tas nepavisam nenozīmē, ka tie tev labi izskatīsies tikai tāpēc, ka ir modīgi. Ja tu esi pieaugusi sieviete un tavas kājas reizēm pietūkst, platforma padarīs kājas vizuāli vēl pietūkušākas. Izvēlies elegantus apavus uz neliela papēdīša un redzēsi, ka izskatīsies daudz labāk!

Ar šallēm uzmanīgi!

Foto - Shutterstock
Foto – Shutterstock

Ja tu iedomājies, ka ap kaklu apsieta zīda šalle ir lielisks aksesuārs jebkuram kostīmam, jāatgādina, ka vairs nav sešdesmitie gadi, bet tu neesi stjuarte. Tā vietā, lai sietu šallīti ap kaklu, labāk apsien to ap somiņas rokturi!

Piebērt pipariņu savam tēlam vienmēr varēsi ar smalkas un elegantas vai, tieši pretējas, masīvas piespraudes vai kaklarotas palīdzību. Uz komplimentiem nebūs ilgi jāgaida!