Kokteilis
Dzīvo

7 iemesli, kāpēc tev vajag kaķi! Tu šo lēmumu nekad nenožēlosi!0

Foto: Unspalsh

“Bez kaķa vairs dzīve nav tā…”. Jāteic, apstrīdēt šo apgalvojumu nav vērts, ja godīgi. Turklāt, ja jums joprojām nav murājošā mājdzīvnieka, šis ir īstais brīdis pie tāda tikt. Un, lūk, kāpēc!

1. Viņš ir ideāls draugs un kompanjons

Foto: Unsplash

Ja jums ir nepieciešama kompānija jautrām rotaļām vai mīļiem apskāvieniem, tad jums ļoti piestāvēs kaķis. Šis mājdzīvnieks kļūs par īstu draugu, ar viņu jums nebūs ne garlaicīgi, ne vientuļi – nekad. Vienkārši noticiet!

2. Viņš ir brīnišķīgs dziednieks

Foto: Unsplash

Eksperti apgalvo, ka kaķi prot ārstēt. Piemēram, ja jums negaidīti kaut kas sāk sāpēt, tā uzreiz jums blakus apguļas/ apsēžas kaķis, sāk maigi masēt ar savām ķepiņām sāpīgo vietu un kādā brīdī jūs saprotat, ka tā sāk rimties… Maģija? Nē! Kaķis!

3. Viņš ir vislabākais antidepresants

Foto: Unsplash

Kad jūs pārnākat mājās pēc grūtas darba dienas, jūs vēlaties tikai vienu – izbaudīt mieru. Jūsu pūkainais kaķis vēlas iekārtoties jums līdzās, viņš ļaus sevi glaudīt un jūs drīz vien dzirdēsiet muzikālu murāšānu. Un jo vairāk jūs viņu glaudīsiet, jo ātrāk tiksiet vaļā no sliktām domām un atkal jutīsieties laimīgs. Pētnieki to skaidri ar to, ka kaķi ļoti viegli uztver cilvēka noskaņojumu. Tāpēc tad, kad jums ir slikti, bēdīgi vai vientuļi, gluži vienkārši biežāk ir jāglauda kaķis, un jūs manīsiet, ka sliktās sajūtas un domas atkāpjas ātrāk.

4. Viņš jūs mīlēs, pat, ja jums tās šķitīs tikai iedomas

Foto: Unsplash

Pat, ja kaķis uz jums lūkojas augstprātīgi, patiesībā viņš jūs mīl un ir gatavs piedot jums jebko (pat idiotisko iesauku, kā jūs viņu mājās mēdzat saukt). Un ja, piemēram, no rīta pamostoties, jūs redzat uz sava spilvena peli (vai ko tamlīdzīgu), nesteidzaties ar savu bļāvienu modināt kaimiņus. Tas nozīmē, ka jūsu personīgais plēsējs ir izrādījis rūpes par jums un sagādājis jums dāvanu. Starp citu, vēsturē ir neskaitāmu stāstu, kad kaķi ir izglābuši dzīvības cilvēkiem un kļuvuši par īsteniem savu saimnieku aizstāvjiem.

5. Viņš liks jums izpildīt visas viņa vēlmes

Foto: Unsplash

Tas tikai pirmajā mirklī šķiet, ka pūkainais murātājs dzīvo pie jums. Patiesībā viss notiek otrādi. Paies pavisam neilgs laiks, un jūs sapratīsiet, ka patiesībā dzīvojat pie kaķa. Atcerieties, piemēram, cik reižu jūs centāties pastrādāt, bet uz jūsu rokām nogūlās kaķis. Nācās atlikt strādāšanu ar datoru!

6. Viņš ir neticami tīrīgs

Foto: Unsplash

Diemžēl uz šīs planētas diez vai atradīsiet otru tādu dzīvnieku, kas būs tik ieciklējies uz tīrību… Ja jūsu mīlulim ir garspalvains apmatojums, neaizmirstiet palīdzēt viņam to izķemmēt, tad arī dīvāni un citas mīkstās mēbeles nebūs “apspalvotas”.

7. Viņu var izmantot modinātāja vietā

Foto: Unsplash

Pat, ja jūs esat ieplānojis brīvdienu pavadīt gultā un ilgi izgulēties, šie plīša mīlulīši jūs pamodinās tad, kad uzskatīs par vajadzīgu. Un ir pilnīgi bezmērķīgi valstīties no viena sāna uz otru, izliekoties, ka jūs vēl guļat. Viņus nevar apmuļķot! Tamdēļ ir vienkāršāk piecelties, pabarot kaķi, iedot viņam ūdeni, mantiņu un visu citu, ko viņš vēlas. Un pēc tam var nedaudz aiziet pagulēt uz dīvāna. Kopā ar viņu, protams. Jo tad viņš jau arī būs noguris. Kurš, pie velna, viņu tik agri pamodināja?

LA.lv