Augļi ir neatņemama veselīga uztura sastāvdaļa. Arī zinātniski ir pierādīts, ka tie cilvēki, kas ikdienā ēd augļus, retāk slimo ar hroniskām slimībām, sirds saslimšanām un pat ir mazāk pakļauti onkoloģijas riskam. Tomēr jāatceras, ka pat visvērtīgākos augļus nevajadzētu ēst bez ierobežojuma. Lūk, 7 garšīgi augļi, kas ir tik kalorijām bagāti, ka varētu konkurēt ar tāfelīti šokolādes.

1. Avokado

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Vienā avokado vidēji ir 322 kalorijas un ne mazāk kā 30 gramu tauku. Šie vērtīgie tauki ir ļoti nepieciešami sabalansētam uzturam, taču ierobežotā daudzumā. Avokādo tāpat satur dažādas citas vielas, kas sekmē veiksmīgu vielmaiņu.

2. Vīģes

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Piecas vidēja izmēra vīģes satur aptuveni 150 kaloriju, kā arī 35 gramus cukura. Vīģēs tāpat ir K vitamīns, kas ir vērtīgs cilvēka organismam.

3. Dateles

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

100 gramos dateļu bez kauliņiem ir aptuveni 50 grami cukura. Bagātīgo cukura saturu “pieklusina” fakts, ka datelēs atrodas viela, kas paātrina ogļhidrātu uzsūkšanos organismā. Taču dateļu “bīstamība” nav cukura daudzumā, bet kalorijās, jo 100 gramos dateļu bez kauliņiem ir aptuveni 277 kalorijas.

4. Kokoss

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Kokosa mīkstums garšo ļoti daudziem – tas ir kraukšķīgs un salds. Kokoss patiešām ir neparasts auglis, kas satur arī piesātinātās taukskābes. Vienā sulas glāzē kokosa mīkstuma gan ir aptuveni 466 kalorijas. Tāpēc ļoti aizrauties ar šo gardumu nevajadzētu.

5. Rozīnes

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Žāvējot augļus, no tiem izdalās ūdens, tā rezultātā tie kļūst kalorijām bagātāki un arī saldāki, it īpaši, rozīnes. Viena pilna sulas glāze ar vīnogam satur 62 kalorijas, bet ar rozīnēm – 429 kalorijas.

6. Banāni

Foto: Pixabay
Foto: Pixabay

Viens vidēja izmēra banāns satur 121 kaloriju, tomēr bieži vien veikalu plauktos tiek pārdoti liela izmēra banāni, tāpēc šis cipars ir vēl lielāks. Augstais kaloriju saturs gan nav iemesls, lai atteiktos no šiem augļiem ikdienā, jo banāni bagātīgi satur arī kāliju, kas ir ļoti nepieciešams veselai sirdij. Ēdiet tos, bet ar mēru!

7. Tumšās plūmes

Foto: pixabay
Foto: pixabay

Tumšās plūmes, atšķirībā no citām, ir kalorijām bagātākas. Vienā sulas glāzē, kas būtu pildīta ar tumšo plūmju mīkstumu, ir aptuveni 418 kalorijas.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem