Kokteilis
Mīli

7 frāzes, ko nedrīkst teikt cilvēkiem, kam ir stress vai depresija0

Foto: Pixabay

Atzīstieties, ka arī jūs esat starp tiem, kas uzreiz cenšaties cilvēku mierināt, ja viņš ir satraucies vai kritis depresīvā noskaņojumā? Nelaime tāda, ka dažreiz tas rada vēl ļaunāku iznākumu. Mēs esam sastādījuši teikumu sarakstu, ko nekādā gadījumā nedrīkst teikt, ja jūs patiešām cilvēkam vēlaties palīdzēt.

1. Vienkārši dziļi ieelpo un izelpo

Diemžēl pēc ekspertu domām, šī manipulācija nepalīdz. Kāds ieguvums no tā, ka cilvēks dziļi ieelpos un izelpos un iedomāsies sevi, esot pludmalē? Globāli tas situāciju vienalga neatrisinās, tāpēc izdomājiet labāk kādu kreatīvāku padomu.

2. Tas viss ir sīkums

Jums, iespējams, notikušais tiešām šķiet sīkums, kam nevajadzētu tērēt savu dārgo laiku. Taču diemžēl kaut kas, kas jums šķiet mazsvarīgs, kādam ir ļoti, ļoti svarīgs. Tāpēc viņš izlems, ka jūs jau viņam nemaz nepalīdzat, tikai vēl sarežģījat situāciju.

3. Turi sevi grožos

Saprotams, ka stresa situācijā cilvēkam sevi kontrolēt ir grūti, tāpēc, visdrīzāk, viņš vienkārši nesadzirdēs jūsu aicinājumu. Bet, ja arī ieklausīsies, tad pēc tam, kad jūs būsiet visu pateicies, viņš par jūsu ieteikumu padomās vien dažas sekundes.

Foto: Pixabay

4. Viss atrisināsies pats no sevis

Šīs taču ir muļķības! Ja cilvēks sēdēs rokas klēpī salicis, situācija pavisam noteikti neatrisināsies vai kļūs vēl ļaunāk. Psihologi apgalvo, ka ja jūs visu palaidīsiet pašplūsmā, tad varat sastapties ar daudz lielāku problēmu, kāda sākumā jums bija. Tāpēc tā vietā, lai sēdētu bezdarbībā un bēgtu no risinājuma, ir jāsaņemas un jārīkojas.

5. Paraugies apkārt – citiem ir vēl sliktāk

Jūs patiešām domājat, ka cilvēks, kas izjūt stresu vai pat depresiju, vēlēsies skatīties uz tiem, kam klājas vēl sliktāk? Gluži otrādi, viņu tajā brīdī nodarbina tikai viņa paša problēmsituācija un viņa paša dzīve – neviens cits!

6. Man šobrīd nav laika

Ja jums patiešām nav laika tam, lai uzklausītu, tad nemaz nesāciet to darīt. Jo ar šo teikumu jūs tikai parādīsiet, ka jums viņa problēmas neinteresē un jūs nevēlaties viņu atbalstīt.

Foto: Pixabay

7. Tās visas ir tikai tavas iedomas

Censties pārliecināt par to, ka viņam nav taisnība ir vissliktākais, ko jūs varat izdomāt. Psihologi atgādina, ka cilvēki ir dažādi, vienā un tajā pašā situācijā cilvēki var reaģēt atšķirīgi. Tāpēc pierādīt kādam, ka nav tā, kā viņš ir iedomājies, bet jūs to nemaz nezināt, ir bezcerīgi, turklāt to nemaz nevajag darīt.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv