Kokteilis
Stilo

7 faktori, kas nogalina tavu skaistumu0

Foto: Unsplash

Vairums no mums vēlas saglabāt skaistumu un jaunību pēc iespējas ilgāk, taču dažkārt plāni tiek izjaukti. Patiesībā to ietekmē ne mazums apkārtējo faktoru. Dažkārt mēs pat neaizdomājamies, ka konkrētā lieta var būt pāragras novecošanas drauds un/vai izraisītājs.

Noskaidrosim, kuri ir tie faktori, kas vistiešāk ietekmē mūsu skaistumu, izskatu un pašsajūtu!

1. Saule

UV stari provocē ādas membrānas šūnu bojāšanos un novecošanu. Bez tam, ilgstoša uzturēšanās saules gaismā izraisa ādas elastības un kalogēna ievērojamu samazināšanos. Tā rezultātā āda zaudē veselīgo toni, ātrāk rodas grumbiņas un tā kļūst  sausa. Tāpēc ir svarīgi neaizmirst lietot kosmētiskos līdzekļus ar UV staru aizsargfiltru.

2. Logi

Siltajos gada mēnešos logi dzīvoklī vai birojā parasti  ir atvērti, taču caurvējš tajos ienes arī netīro gaisu, it īpaši lielplsētās. Lai sevi aizsargātu, ieteicams telpās, it īpaši, ja jūsu mājoklis atrodas pilsētas centrā, uzstādīt gaisa attīrīšanas iekārtas.

Foto: Unsplash

3. Slinkums

Šis faktors bieži vien noslēpē izšķirošu lomu tajā, kas attiecas, piemēram, uz skaistumkopšanu un rūpēm par sevi. Dažkārt mēs ļoti grēkojam slinkuma dēļ, piemēram, dodoties gulēt ar kosmētiku uz sejas, kas ļoti slikti ietekmē ādas stāvokli. Izskatīties labi nevajadzētu tamdēļ, lai tas uz kādu atstātu iespaidu, bet sevis pašas dēļ. Slikts ārējais izskats bieži kļūst arī par zemas pašvērtības un iekšēja stresa izraisītāju. Bet, kā zināms, tie, kas ir nelaimīgi, nekad nav skaisti.

4. Cukurs

Patiesībā mēs pat nenojaušam, cik daudz cukura dienā lietojam, jo to satur gandrīz visi produkti. Pārmērīga cukura lietošana var kļūt par aptaukošanās iemeslu, izraisīt dažādas ādas problēmas, kā arī pāragru novecošanos. Ļoti ieteicams cukura lietošanu ierobežot un aizstāt to ar medu un augļiem.

Foto: Unsplash

5. Gaiss

Mājokļos, kuros ir centrālās apkures sistēma, galvenā problēma ir sauss gaiss. Tā dēļ cilvēka seja izskatās “nogurusi”, kā arī var veidoties grumbiņas. Lai to novērstu, vismaz vienreiz dienā būtu jādodas pastaigā uz vietām, kur ir tīrāks gaiss, kā arī jālieto mitrinoši krēmi.

6. Stress

Nemitīgs stress izraisa priekšlaicīgu novecošanos visā organismā, kas, protams, atspoguļojas arī uz ādas stāvokli. Jūs teiksiet, ka pilnībā izvairīties no stresa nav iespējams, taisnība. Tomēr lai sevi pasargātu, jāiemācās dažādas problēmas un sarežģījumus uztvert mierīgāk un  jebkurā situācijā saskatīt arī “ieguvumu”.

Foto: Unsplash

7. Mazgāšanās

Pat tāda lieta kā mazgāšanās var kaitēt skaistumam. Kopumā pārlieku bieža ziepju lietošana atstāj iespaidu uz dabisko ādas aizsargslāni, tāpēc tā kļūst “trauslāka” pret dažādiem kairinātājiem. Ja jūs dodaties dušā vairākas reizes dienā, nelietojiet ziepes vai dušas želeju katru reizi, bet izmantojiet tīru (turklāt, ne pārāk karstu!) ūdeni. Mazgāšanās remdenā ūdenī, neizmantojot ziepes vai dušas želeju, ādai nekaitē!

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
5 soļi, kā dušu pārvērst par relaksējošu SPA
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: bokseris Mairis Briedis, mūziķis Markus Riva un futbolists Māris Verpakovskis uzspēlē šahu
15 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
VIDEO: grupa “The Citizens LV” izdod “karstu” singlu
16 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

EL
Egils Līcītis
Latvijā
Pie Pārdaugavas monumenta jāizliek paskaidrojumi. Saruna ar Levita padomnieku vēstures jautājumos Jurģi Klotiņu 1
Intervija 8 stundas
LE
LETA
Sports
Žanis Peiners karjeru turpinās Belgradā
4 stundas
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kā kaut ko tādu var dabūt gatavu? Traģisks notikums Zolitūdē 1
4 stundas
LE
LETA
Ekonomika
FOTO: Prezidents Levits ticies ar “airBaltic” vadītāju Gausu
9 stundas
SK
Skaties.lv
Pasaulē
Lielbritānijas pirmais kaķis Dauningstrītā gatavojas uzņemt jauno saimnieku
3 stundas