Kokteilis
Baudi

7 dzīvnieki un lietas, kas jāsatiek un jāredz mājdzīvnieku izstādē Ķīpsalā0

Foto: Laura Blumberga

Sestdien un svētdien (17.-18. martā), Ķīpsalā notiks mājdzīvnieku izstāde “PetExpo 2018”, kurā varēs apskatīt dažādus lielus un mazus mājas mīluļus – sākot no pasaulē mazākās poniju šķirnes pārstāvjiem un tarantuliem līdz pat alpakām un rekordlielo ragu īpašniekam – āzim Jānim!

1. Pasaulē mazākais ponijs

Izstādes apmeklētājiem būs iespēja iepazīties ar ponijiem. Katrs pats varēs piedāvāt burkānu vai grauzdiņu pasaulē mazākās poniju sugas pārstāvim – Šetlandes mini ponijam. Turklāt bērniem, sākot no 1,5 gada vecuma, būs unikāla iespēja pavizināties kāda jātnieku kluba “Mežezeri” ponija mugurā! Jebkurš tāpat varēs saņemt atbildes uz interesējošiem jautājumiem ne tikai par ponijiem, bet arī par zirgiem.

2. Āzis Jānis un viņa rekordlieli ragi

No “Trušu pilsētiņas” uz izstādi atbrauks ne tikai mīļie un pūkainie truši, bet arī citi lauku sētas iemītnieki – pīles, zosis un vistiņas, kuras ir raibas kā Lieldienu oliņas. Apmeklētājus gaidīs arī gailis Zeltiņš ar savu  pavadošo septiņu gaiļu kori un āzis Jānis, kurš dižosies ar saviem rekordlielajiem ragiem!

3. Alpakas – mīkstākā vilna pasaulē

Vai zināji, ka alpakas ir kamieļu dzimtas zālēdāji un ka no tām var iegūt ļoti maigu vilnu? Izstādē par šiem dzīvniekiem varēsi uzzināt vēl vairāk, turklāt tās varēs ne tikai apskatīt, bet arī pataustīt to kažoku, lai pārliecinātos, cik tas ir mīksts. Ļaujieties priekam, ko sniedz šo dzīvnieku klātbūtne, un varbūt jums sanāks kopīgs selfijs!

4. Tarantuli, ķirzakas, čūskas, vardes – visi no zoodārza

Šie mazie viesi ir atbraukuši no Lietuvas posmkāju zoodārza “Insektariumas”. Būs vairāk nekā 20 dažādu sugu tarantuli jeb putnu zirnekļi, čūskas un ķirzakas, vardes un gliemeži, kā arī zarkukaiņi, dievlūdzēji, skorpioni, prusaki un daudzkāji. Ar dažiem baisajiem radījumiem varēs nofotografēties, turklāt gan pieaugušie, gan bērni varēs aptaustīt un ar lupu izpētīt čūsku un lielo zirnekļu nomestās ādas.

5. Putniņi, šinšilas, peles un pat planētājkuskusu

Vienuviet būs mājas baloži, kanārijputniņi, svītrainās amadinas, viļņainie papagaiļi, smējējūbele un arī zaļspārnīši, kurus sauc par mīļputniņiem un nešķiramajiem, jo tēviņš ar mātīti visu laiku ir kopā un viens otru apčubina. Līdzās šiem krāšņajiem putniem audzētavas “Putnu impērija” ekspozīcijā varēs apskatīt arī mazos mīļdzīvniekus – jūrascūciņas un šinšilas, mājas peles, žurciņas un degu, kā arī mājas sesku un pat mazo planētājkuskusu.

6. 4000 suņi un 400 kaķi no 16 pasaules valstīm

Divās izstādes dienās par labākā titulu Ķīpsalā sacentīsies gandrīz 4000 suņu no 16 valstīm – kopā 236 šķirnes. Savukārt kaķu mīļi varēs vērot sacensības, kurās piedalīsies kopumā vairāk nekā 400 kaķu – to vidū būs 34 dažādas šķirnes. Ikviens ieraudzīs ko jaunu, jo starp populārajām un labi zināmajām šķirnēm būs arī retu šķirņu suņi un kaķi. Jauno Hendleru skolas stendā īpaši gaidītas būs ģimenes ar bērniem, kuri vēlas apgūt prasmi, kā piedalīties izstādēs ar suni.

7. Suņu frizieru sacensības

“PetExpo 2018” pirmajā dienā – sestdien, 17. martā, notiks kas līdz šim nebijis – pirmo reizi Latvijā norisināsies starptautiskās grūmeru jeb suņu frizieru sacensības. Frizieri sacentīsies četrās kategorijās. Modeļu lomā iejutīsies pūdeļi, seteri, kokerspanieli, bišoni, šnauceri, terjeri un arī suņi bez ciltsrakstiem. Dodies uz Ķīpsalu, vēro sacensības, uzzini, kā strādā grūmeri, un ieraugi rezultātu pirms un pēc! Būs iespaidīgi!

Kad un kur?

  • 17. un 18.martā no plkst. 10:00 līdz 18:00 Starptautiskajā izstāžu centrā Ķīpsalā
  • Biļetes: pieaugušajiem – 5,50 EUR; pensionāriem, invalīdiem, studentiem – 4,00 EUR, bērniem no 5 – 18 gadiem – 3 ,00 EUR. Bērniem līdz 4 gadu vecumam ieeja bez maksas.  Ģimenes biļete – 13, 00 EUR (2 pieaugušie + 2 bērni vai 1 pieaugušais + 3 bērni; vairāk bērnu – 1,50 EUR par katru bērnu). Autostāvvieta – 4,00 EUR.
  • Ņem vērā: ja vēlies izstādi apmeklēt kopā ar savu suni, kas nepiedalās izstādē, pirms biļešu iegādes pie Izstāžu centra 11.vārtiem būs jāuzrāda veterinārā apliecība ar derīgu vakcināciju, kā arī jāiziet veterinārā kontrole.
  • Jau šobrīd biļetes var iegādāties internetā: http://www.bezrindas.lv/lv/izstades/
LA.lv