Palūkojieties sev apkārt! Kas jums diendienā ir blakus? Jūsu ģimene, kolēģi, kaimiņi, draugi? Vai šie cilvēki jūsu dzīvē rada pozitīvas emocijas? Vai arī viņi rada negatīvu atmosfēru ap jums?

Parūpējieties par sevi un pārtrauciet attiecības ar cilvēkiem, kas:

1. Nemitīgi dod padomus

Padomi – tas ir brīnišķīgi, taču tikai tad, kad jūs tos lūdzat. Bet, ja jums nemitīgi kāds dod padomus, kurus jūs nemaz neesat lūdzis, tas kļūst ļoti traucējoši. Jūsu draugu lokā ir cilvēki, kas cenšas jūs “pāraudzināt” un norādīt, kas jums ir jādara attiecībā uz jūsu izskatu, karjeru, privāto dzīvi? Distancējieties no šādiem cilvēkiem! Jums kļūs daudz, daudz vieglāk, kad jūs pats par savu dzīvi varēsiet pieņemt lēmumus vienbalsīgi.

2. Apgrūtina jūs ar savu pesimismu

Ir tādi cilvēki, kas vienmēr par visu uztraucās, vienmēr visās situācijās saskata tikai negatīvās lietas un iespējami vissliktākos risinājumus. Šādi cilvēki traucē jums attīstīties un iet uz priekšu: viņi traucē sasniegt jums savus mērķus un sapņus. Viņi jūs velk kā enkurs jūras dibenā.

3. Melo jums

Jā, tas attiecas arī uz tā saucamajiem “baltajiem” meliem. Cilvēki, kas sāk ar mazu mānīšanos, bez īpašām grūtībām pāriet arī uz lielākiem meliem. Tiklīdz uzticība ir zudusi, to atjaunot ir praktiski neiespējami. Jums nav jātērē savs laiks un enerģija tam, lai kārtējo reizi mēģinātu saprast, vai šis cilvēks jums melo vai tomēr saka patiesību…

4. Nosoda

Konstruktīvu kritiku dzirdēt no draugiem, kolēģiem vai ģimenes locekļiem reizēm ir ļoti noderīgi. Tā ir daļa no jūsu izaugsmes. Taču tādi cilvēki, kas cenšas jūs “izmērīt” pēc kaut kāda viņiem saprotama standarta un nemitīgi jūs nosoda, nekādu attīstību jums nedod. Šie cilvēki nespēj pieņemt jūs tādu, kāds esat. Atvadieties no viņiem un dzīvojiet savu dzīvi.

5. Neizrāda cieņu

Cilvēki, kas jūsos neieklausās, pārtrauc, kad jūs runājat, neinteresējas par jūsu viedokli un aprunā jūs aiz muguras, ir ļoti toksiski un ar viņiem ir jāpārtrauc attiecības pēc iespējas ātrāk. Nav jāupurē savs dārgais laiks tādiem cilvēkiem, kas neprot izrādīt cieņu.

6. Izmanto jūs

Tādi cilvēki, kas atceras par jums tikai brīžos, kad viņiem kaut ko vajag, nav jūsu draugi. Viņiem vajag jūsu laiku, jūsu kontaktus, jūsu atbalstu – un tiklīdz viņi to saņem, viņi atkal pazūd no jūsu dzīves līdz brīdim, kad atkal kaut ko ievajadzēsies. Šos viltus draugus ir viegli atpazīt – tajos grūtajos brīžos, kad jums būs nepieciešama palīdzība, viņi nekad neatsauksies.

7. Izjūt pret jums skaudību

Šie ir “draugi”, kas patiesībā nepriecājas ne par jūsu panākumiem, ne veiksmi. Viņi cenšas minimizēt visus jūsu sasniegumus un uzsvērt jūsu neveiksmes. Viņi jūtās kā Visuma centri, kurā nav vietas citiem cilvēkiem. Neuztveriet to personīgi, bet necentieties viņus mainīt. Viņi nemainās. Vienkārši distancējieties no šādiem cilvēkiem, lai savu laiku veltītu pozitīviem, draudzīgiem un patiesiem cilvēkiem, kas priecāsies kopā ar jums un būs kopā arī tajos brīžos, kad jums tas būs nepieciešams.