Kokteilis
Dzīvo

6 sarkanās krāsas īpašības: kad tā kategoriski nav ieteicama un kad tā piesaista veiksmi0

Foto: Pexels

Kopš senseniem laikiem sarkano krāsu asociē ar risku un bīstamām situācijām. Mūsdienās tā ir vispopulārākā krāsa sporta mašīnām, turklāt tas nav nejauši. Cilvēki, kam patīk sarkanā krāsa, savā dzīvē jūtās kā uz sacīkšu trases ļoti ātrā mašīnā. Visa viņu dzīve – tās ir sacensības, kuras nepieciešams uzvarēt par katru cenu. Tiem, kam patīk sarkanais, ir arī ļoti dinamiska aura. No malas raugoties varētu šķist, ka šie cilvēki vienmēr kaut kur steidzās un ka viņos kūsā mūžīgā enerģija.

Kādas vēl īpašības piemīt sarkanai krāsai?

1. Piesaista uzmanību un veiksmi

Sarkanais piesaista uzmanību – tas burtiski pieprasa, lai jūs pievērstu tam uzmanību. Savukārt, piemēram, Ķīnā sarkanais ir veiksmes krāsa. Lai gan laiki un ticējumi mainās, daudzas ķīniešu līgavas aizvien tradicionāli līgavas kleitas izvēlas sarkanā krāsā.

2. Sarkanais apģērbā

Foto: Pixabay

Cilvēki, kam patīk sarkanas krāsas apģērbs, piesaista sev uzmanību, viņi izskatās pašpārliecināti. Taču šāds apģērbs nav iederīgs dažās situācijās, piemēram, darba tikšanās laikā, jo sarunu biedram šī krāsa var šķist pārāk uzkrītoša, uzmācīga un pat kaitinoša.

3. Uzlabo pašsajūtu

Sarkanās krāsas otrs vārds varētu būt enerģija – šī krāsa paaugstina cilvēka fizisko enerģiju, stimulē adrenalīna izdalīšanos un pat uzlabo sirdsdarbību. Ieteicams izvēlēties sarkanas krāsas apģērbu, kad nodarbojaties ar fiziskajām aktivitātēm.

4. Tā ir seksualitātes krāsa

Foto: Pexels

Tieši tāpat kā sarkanā krāsa paaugstina fiziskās spējas, tās otrs vārds ir seksualitāte. Tieši guļamistabā šī krāsa ir ļoti ieteicama, jo tā ir kaislīga un neremdināma.

5. Sniedz pārliecību par savām spējām

Sarkanā krāsa palīdz attīstīt līdera talantu, ambīcijas un izlēmību. Piemēram, valkājot sarkanas krāsas apģērbu un aksesuārus, tā var palīdzēt iegūt pārliecību tiem cilvēkiem, kuriem tās pietrūkst.

6. Kas par daudz, tas par skādi

Foto: Pixabay

Protams, sarkanajai krāsai piemīt arī nelabvēlīgas iezīmes. Tā, piemēram, tā nav ieteicama pārāk lielos daudzumos interjerā – tā var kļūt kaitinoša, uzmācīga un var pat traucēt veselīgu miegu (piemēram, ja tiek izmantota guļamistabas interjerā). Tāpat tā asociējas ar agresiju, valdonību un psiholoģiski tā ir ļoti “uzliesmojoša”.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Laika apstākļu dēļ pārcelts Summer Sound iesildīšanās pasākums ar Ozolu
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā atbrīvoties no 7 liekām lietām ceļasomā?
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 5 seriāli lietainai dienai: pārsteigs ne tikai ar sižetu, bet arī kvalitāti
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

MA
Māris Antonevičs
Latvijā
“Arī ap privātmāju cilvēks joprojām ceļ sētu.” INTERVIJA ar Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu
44 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 1
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien līs vairs tikai vietām
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
6 stundas