Pieņemts apgalvot, ka virtuves dizains ir ļoti personīga lieta. Neatkarīgi no tā, vai tu ģimenē esi pavārs vai virtuve ir vieta, kur sapulcējas visa ģimene, kur patverties no ikdienas burzmas, ir ļoti svarīgi, lai telpa atspoguļotu tavas vēlmes un vajadzības. Būtiski ir piešķirt tai personību, jo īpaši, ja tajā pavadi daudz laika.

Lūk, 6 praktiski risinājumi, kā personalizēt virtuvi un izveidot skaistu dizainu:

1. Atjauno skapīšu rokturus

Foto: digthisdesign

Lai izveidotu stilīgu telpu, nepieciešams parūpēties par mazām detaļām virtuvē. Piemēram, atvilktņu un skapīšu rokturiem. Tas radīs pilnīgi citu efektu un piešķirs telpai personalizāciju. Turklāt, ja vēlies virtuvi padarīt patiešām unikālu, izvēlies nestandarta rokturus, piemēram, dažādus mākslīgo dārglietu akmeņus, lai telpai piešķirtu pat mazliet senatnīgu akcentu.

2. Radi interesantu fonu

Foto: digthisdesign

Interesanti, ka daudzi cilvēki, veidojot virtuves interjeru, aizmirst par sienu, pie kuras atrodas galvenā darba zona: darba virsma, izlietne, plīts virsma, tvaiku nosūcējs un plaukti. No praktiskā viedokļa, daudzi izvēlas šo sienu veidot neitrālu, lai tā būtu viegli kopjama. Taču patiesībā, tā ir lieliska iespēja, lai virtuvei piešķirtu skaistas krāsas, formas un atmosfēru. Izvēlies kādu skaistu rakstu, ko nosedz ar stikla virsmu, lai tā būtu viegli kopjama, rotā sienu ar flīžu mozaīku vai dabīgajiem akmeņiem. Visi šie materiāli ir gana pateicīgi kopšanai, tāpēc veidojot dizainu, ļauj vaļu savai fantāzijai.

3. Papildini virtuvi ar Vintage stila krēsliem

Foto: digthisdesign

Arī krēsli, tajā skaitā bāra krēsli, var būt lielisks veids, kā piešķirt personību un īpašu odziņu virtuves dizainam. Tas ir lielisks veids, kā dāvāt virtuvei individualitāti un unikalitāti. Papildini telpu ar dažādiem Vintage stila krēsliem – dažādās krāsās un no dažādiem audumiem. Vari būt drošs, ka tas atdzīvinās telpu.

4. Izmanto pārstrādātus vai atrastus kokmateriālus

Foto: digthisdesign

Cilvēki aizvien vairāk pievērš uzmanību ekoloģiskiem materiāliem un tā sauktajam zaļajam dzīvesveidam, tādējādi arī interjerā izmantojot pārstrādātus materiālus. Šī ir patiešām populāra tendence un arī planētai ļoti draudzīga. Turklāt, šie unikālie dizaina elementi mājoklī, piešķir mājīgu auras sajūtu. Daudzi izmanto pārstrādātu koksnes materiālu galda virsmas veidošanai vai skapīšu durvīm.

5. Fotogrāfiju siena ēdamistabā

Foto: digthisdesign

Neviens mājoklis nav iedomājams bez fotogrāfijām. Novērota tendence, ka cilvēki novieto fotogrāfijas virtuvē un ēdamistabā. Ir vērts apsvērt domu par vienas virtuves sienas pārveidošanu foto galerijā – tas liks ataust mīlestībai un ģimeniskām sajūtām. Galu galā, virtuve un ēdamistaba ir tā vieta, kur tiekas visa ģimene, un ir patīkami, ja šīs sajūtas papildina kopīgi mirkļi un emocijas, kas redzamas fotogrāfijās.

6. Ļauj runāt virtuves piederumiem

Foto: digthisdesign

Viena no populārākajām eklektisma dizaina tendencēm ir krāsu, formu un materiālu izmantošana dizainā. Jāatzīst, ka beidzot sabiedrība sākusi šo tendenci ieviest arī virtuvē. Visvienkāršākais veids, kā pārveidot telpu un piešķirt tai savu unikālo izskatu, ir atrast kādu konkrētu vietu, kur var izcelt detaļas. Piemēram, krāsainus traukus, materiālus, virtuves piederumus. Viss, kas tev jādara, pie sienas jāpiestiprina daži plauktiņi un āķīši. Novieto plauktiņā trauku ar koka karotēm vai glīti tur saliec koka dēlīšus, izmanto vara vai cita metāla elementus, un to visu papildini ar kādu zaļu, dzīvīgu istabas augu vai garšaugu, kas lieliski iederēsies virtuves interjerā.