Kokteilis
Dzīvo

6 mājdzīvnieku superspējas: neticamas lietas, ko spēj suņi un kaķi0

Foto: Pexels

Dažkārt dabas katastrofas, tuvojošos nāvi, cilvēkus ar ļauniem nodomiem, sievietes, kas ir stāvoklī, suņi un kaķi sajūt pirms tas ir noticis. Turklāt šīs spējas ir medicīniski un zinātniski izskaidrojamas un pat pierādītas.

Un, tā, kādas 6 superspējas piemīt mūsu mīluļiem:

1. Redzēt un sajust pārdabiskas parādības

Foto: Unsplash

Tu, iespējams, esi pamanījis, ka tavs mājdzīvnieks kādreiz skatās tukšumā vai rej uz vietu, kur nekā nav. Tu sev uzdod jautājumu: kas tur patiesībā ir? Vai dzīvnieks tiešām ir sajucis prātā?

Veterinārārste, Bella Nibleta, apgalvo, ka mājdzīvnieki patiešām ir spējīgi redzēt, sajust un dzirdēt to, kas cilvēkiem nav iespējams. Nav svarīgi, vai tie ir rēgi, gari, spoki vai kādas citas pārdabiskas lietas. Dzīvnieki šīs enerģijas sajūt.

2. Sajust emocijas

Foto: Unsplash

Mēs bieži domājam, ka suņi un kaķi var sajust ļaunumu. Patiesībā tā gluži nav. Daži dzīvnieki ir spējīgi ļoti labi izprast cilvēka ķermeņa valodu un jūt īpašus feromonus, ko izdala ķermenis. Šie žesti bieži izskatās kā trauksmes signāli dzīvnieku izpratnē. Tāpat dzīvnieki spēj uztvert dažādus signālus un sajūt atšķirību starp laimīgām, bēdīgām un uztraukuma pilnām emocijām. Mūsu noskaņojums arī ietekmē dzīvnieku pašu noskaņojumu.

3. Atpazīt labus un ļaunus cilvēkus

Foto: Unsplash

Daži cilvēki mājdzīvniekus uzskata par “rotaļlietām”, ar kuriem ir jāiet staigāt, kuriem ir jādod ēst, kuri nokārto savas dabiskās vajadzības. Citi savukārt uzticas savu mīluļu instinktiem. Bet, vai patiešām jūsu suns vai kaķis spēj sajust to, vai jūs esat pelnījis viņa uzticību? Saskaņā ar žurnālā Dzīvnieku instinkti publicēto informāciju, suņiem piemīt emocijas. Zinātniski ir pierādīts, ka, tikko kā suns uzskata, ka konkrētā cilvēka “signāli” nav pret viņu noskaņoti pozitīvi, dzīvnieks momentā pārstāj šim cilvēkam uzticēties.

4. Sajust nāvi

Foto: Pexels

Baumo, ka kaķi jūt to brīdi, kad kāds nomirs. Tas patiešām var šķist biedējoši. Vai to ir iespējams kaut kā izskaidrot?

Britu zinātniskajā žurnālā Dzīvnieku saprāts un instinkti publicētā informācija liecina, ka kāds kaķis, vārdā Oskars, precīzi bija varējis noteikt, kad kāds cilvēks nomirs. Šis dzīvnieks vēlāk “strādājis” arī slimnīcā un visas reizes, kad tas noticis, kaķis nebija kļūdījies. Tas noticis tā, ka Oskars iegājis konkrētā cilvēka palātā dažas stundas pirms viņa nāves un tur palicis līdz brīdim, kad tas noticis.

Zinātniski ir pierādīts, ka patiesībā tās ir ķīmiskas vielas, ko cilvēka ķermenis izdala dažas stundas pirms nāves, un dzīvnieki tās spēj “saost”. Tas ļauj kaķim “nojaust” tuvojošos nāvi. Interesanti, ka ožas receptori tik attīstīti ir tieši kaķiem.

5. Spēj paredzēt dabas katastrofas

Foto: Pexels

Pēc dažādām dabas katastrofām cilvēki bieži saprot, ka viņu suns vai kaķis ir darījis dīvainas lietas pirms tam. Vai dzīvnieki patiešām spēj to paredzēt? Portāls Science ABC paziņojis, ka nav nekādu pierādījumu, kas norādītu to, ka dzīvnieki spēj pareģot dabas katastrofas. Taču, tas fakts, ka viņi redz, jūt un dzird to, ko nevar cilvēki, nav noliedzams. Visi fakti, tajā skaitā neskaitāmi gadījumi, kad saimnieki stāsta par to, ka suns vai kaķis centies bēgt vai izturējies nervozi dažas stundas pirms tornado vai zemestrīces, norāda uz to, ka dzīvniekiem šīs spējas patiešām piemīt.

6. Sajust grūtniecību

Foto: Pexels

Neeksistē noteikta mājdzīvnieku reakcijas uz sievietēm, kas gaida mazuli. Taču baumo, ka kaķi sāk murrāt un glaužas pie kājām, bet suņi pie šīm sievietēm pārstāj laist citus vīriešus, dažkārt pat vīru. Dzīvnieki, iespējams, nesaprot, kas notiek, taču viņi jūt, ka notiek “kaut kas” vairāk.

Grūtniecības laikā sievietes organisms piedzīvo spēcīgas hormonālās izmaiņas, izstrādājas vairāk estrogēns, progestorons, kā arī citi hormoni. Suņiem un kaķiem ir ārkārtīgi attīstīta oža un tāpēc dzīvnieki šīs pārmaiņas, kas notiek sievietes ķermenī, spēj noteikt – reizēm pat precīzāk par grūtniecības testiem.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Dace un Enriko Pecolli piedāvā: izrādē atdzīvosies “Alises Brīnumzemē” varoņi
21 stundas
SS
Solvita Seikste
Kokteilis
Jaunie un pieredzes bagātie festivālā “Bildes”
21 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: unikāls tests – cik laba ir tava atmiņa?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

RO
Regīna Olševska
Veselam
Cenrādī par veselības aprūpes pakalpojumiem viens, rēķinā – kaut kas cits 1
9 stundas
LE
LETA
Pasaulē
Turcija un ASV vienojas par ugunspārtraukšanu Sīrijā
9 stundas
LE
LETA
Latvijā
Izskan jauni vārdi Latvijas Bankas prezidenta amatam
9 stundas
LA
LA.LV
Latvijā
Mājās nav pārnācis zēns: meklē 11 gadus veco Rinaldu 1
11 stundas
LA
LA.LV
Dabā
Latviju sasniegs jauna nokrišņu zona: sinoptiķu prognoze 7 dienām 1
14 stundas