Kokteilis
Mīli

6 ļoti nelabvēlīgi ieradumi, kas izbeigs pat visstiprāko laulību0

Foto: Pixabay

Laulības beigas, krīze un nesaskaņas biedē ikvienu un bieži vien, to neapzināmies, kamēr ir jau par vēlu. Attiecību eksperti un terapeiti, kas specializējas attiecību jautājumos, norāda, ka pastāv vairāki iemesli, kādēļ divu cilvēku savienībai bieži vien pienāk gals.

Taču, tie uzsver, ka svarīgi šos iemeslu apzināties, kas ir arī pirmais solis tajā, lai risinātu radušās problēmas un uzlabotu attiecības ilgtermiņā.

Lūk, 6 lietas, kas noved pie šķiršanās:

1. Jūs nerunājat par savām attiecībām

Pastāv uzskats, ka pēc laulībām vairs nav vajadzības vienkārši apsēsties un izrunāt visu, kas saistīts ar abu attiecībām. Tomēr šāds pieņēmums ir maldīgs un bieži vien ir par iemeslu attiecību izbeigšanai. Laulība ir nopietna lieta, kas prasa piepūli un atdevi. Tā nav rožaina un bieži vien rodas nesaskaņas, tādēļ vitāli nozīmīga ir komunikācija. Abām pusēm ir jābūt atvērtām, ir jārunā, jādiskutē un jārisina problēmas kopā.

2. Jums nav dzīves un attiecību ārpus laulības

Lai laulību saglabātu harmonisku un veselīgu, svarīgi uzturēt attiecības arī ārpus mājām un laulības dzīves. Tev ir nepieciešama atbalsta sistēma ne tikai partnerī, bet arī draugos. Nedrīkst aizmirst par draugiem un citiem ģimenes locekļiem. Neaizmirsti laiku pa laikam iziet no mājas bez otrās pusītes. Baudi laiku arī ar draugiem, relaksējies.

3. Jums ir atšķirīgas vērtības

Attiecību terapeiti norāda, ka vērtību atšķirības bieži vien ir iemesls tam, ka laulība beidzas uz nepatīkamas nots. Tomēr ne vienmēr tam ir jābūt par iemeslu, lai šķirtos. Svarīgs ir kompromiss un komunikācija. Visas domstarpības un neskaņas ir jāizrunā un jārod kopīgas atbildes, kas apmierina abas puses. Svarīga ir cieņa un respekts.

4. Jūs glabājat noslēpumus

Ikviens attiecību eksperts norādīs, ka noslēpumi nenāk par labu attiecībām. Protams, tas nenozīmē, ka tev otram jāstāsta viss, kas ienāk prātā, tomēr svarīgi atcerēties, ka atklātība un patiesums ir visa atslēga.

5. Aizmirstat, cik ikdienas sīkumiem ir liela nozīme

Pēc laulībām, nelielie ikdienas sīkumiņi tiek aizmirsti. Bērni, darbs, kredīti… jā, daudz dažādu pienākumu un atbildību. Tomēr, tam visam pa vidu, nedrīkst aizmirst par komplimentiem, kādu labu žestu vai vienkāršu “Es tevi mīlu”. Ikdienas steigā neaizmirsti izdarīt, ko jauku mīļotā labā – bieži vien pietiek ar karstas kafijas krūzi pie gultas vai nelielu ziedu pušķīti.

6. Nespējat rast kompromisus

Kompromiss patiesībā ir visa atslēga. Ne vienmēr viss ir tā, kā to vēlamies, tomēr svarīgi saprast, kad par to ir vērts cīnīties, un kad labāk rast kompromisu. Ja visu laiku centīsies panākt savu, neieklausoties otrā, jārēķinās, ka ar laiku tas “saēdīs” jebkuras attiecības.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv