Kokteilis
Dzīvo

6 iemesli, kāpēc maltīte ir jāgatavo mājās: pieredzē dalās stiliste Indra Salceviča0


Stiliste un modes dizainere Indra Salceviča
Stiliste un modes dizainere Indra Salceviča
Foto: LETA

Kurš gan nav baudījis gardu, mājās gatavotu maltīti kopā ar saviem tuvajiem? Tikko pagatavota ēdiena smarža ne tikai ir patīkama un rosina apetīti, bet arī asociējas ar mājām. Ikdienas steigā izvēlamies ieturēt maltīti ārpus mājām, taču ir vairāki iemesli, kāpēc vajadzētu gatavot maltīti mājās un baudīt to kopā ar saviem tuvajiem. Par ģimenes kopīgajiem brīžiem maltītes sagatavošanā un to, kāda nozīme ir virtuvei kā telpai mājās stāsta arī mamma, blogere, stiliste un modes māksliniece Indra Salceviča.

1. Kopā būšanas prieks

“Virtuve ir kā tāds dzīvokļa centrs. Principā šeit visi sanākam kopā darba dienas vakaros un brīvdienās. Mums tā ir vieta, kur sanākt kopā, lai brokastotu, vakariņotu, spēlētu galda spēles, kā arī svinētu svētkus. Man šķiet aizņemtiem cilvēkiem lielām kulinārām izvirtībām ir par maz laika, bet arī dzīvot bez virtuves – nav iespējams. Ikdienā tomēr var atrast laiku arī mazām, bet sirsnīgām maltītēm,” stāsta Indra Salceviča.

2. Svaigi un veselīgi

Foto: pixabay

Viens no iemesliem, kāpēc izvēlamies baudīt maltīti ārpus mājas ir ikdienas steiga un laika trūkums, ko šķietami ietaupām, ja negatavojam paši. Uz kā rēķina to izvēlamies? Arī restorānos un kafejnīcās ir gards, svaigs un veselīgs ēdiens, bet tikai par mājās gatavotu ēdienu tu vari būt 100% pārliecināts par tā saturu, izvēloties sev piemērotākos produktus.

3. Pieejamība un praktiskums

Noteikti viens no būtiskākajiem ieguvumiem mājās pagatavotai maltītei ir iespēja to baudīt jebkurā laikā. Neviens taču nenosaka to, kad drīksti sākt maltīti un kurā vietā sēdēt? Mājās pagatavotas maltītes viena no priekšrocībām ir ērta un viegla uzglabāšana. Sagatavoto maltīti ir ērti uzglabāt ledusskapī, saglabājot ēdienā esošas uzturvērtības un pasargājot sevi no galvassāpēm, domājot par nākamās dienas maltīti – ērti un praktiski.

4. Ergonomiskums

Publicitātes foto

Mūsdienās virtuves sadzīves tehnika ir radīta tā, lai tā atbilstu ikviena dizaina un stila piekritējam. Izvēloties virtuves ierīces, ikvienam ir iespēja papildināt savu virtuvi ar ierīcēm, kas primāri ir nepieciešamas ēdiena pagatavošanai, uzlabojot ēdiena gatavošanas procesu – saīsinot to un padarot efektīvāku. Ergonomiskas sadzīves tehnikas priekšrocība ir ērtumā, ko tā nodrošina ikvienam ēst gatavošanas entuziastam.

5. Mūsdienu tehnoloģijas

Lielākoties šķiet, ka mājās gatavota maltīte prasa daudz laika un ikdienas steigā tam noteikti nav laika. Taču pateicoties mūsdienu tehnoloģijām, virtuves ierīču funkciju klāsts ļauj ātri pagatavot un uzglabāt maltīti, lai to varētu baudīt arī nākamajā dienā. Maltītes gatavošana var būt kā atpūta.

6. Mājās gatavotai maltītei – sava maģija

Foto – Fotolia

Mājās gatavotai maltītei piemīt sava maģija, kas spēj pie viena galda apvienot dažādas paaudzes un ikdienas steigā ļauj apstāties, lai baudītu kopā būšanu. Moderno tehnoloģiju attīstība sniedz iespēju ērti un ātri pagatavot maltīti, saglabājot kopīgas vakariņas ģimenes lokā kā tradīciju.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Nedēļas nogalē “Engure Cafe” pagalmā bezmaksas koncertā uzstāsies “The Sound Poets” un “Laika Suns”
20 stundas
AK
Aija Kaukule
Kokteilis
Katrīne Sauliete: “Brīži, kad sēžu noraudājusies vai rāju bērnus, – tas paliek ārpus mana profila. Sociālajā vidē vajag laimīgus cilvēkus”
Intervija 21 stundas
ZD
Zane Dzene
Kokteilis
VIDEO: īsais kurss Itālijas kino vēsturē
22 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Cīņa par latviskiem bērnudārziem Rīgā vairs nav bezcerīga?
1 stunda
LE
LETA
Pasaulē
Negaisā Polijas un Slovākijas Tatros dzīvību zaudējuši pieci cilvēki
11 stundas
LE
LETA
Latvijā
Atklāj prezidenta Egila Levita padomnieku algas
1 stunda
SK
Skaties.lv
Latvijā
Zināms, cik no 47 glābējsilītes bērniem atgriezušies savās bioloģiskajās ģimenēs
1 stunda
LE
LETA
Dabā
Diena gaidāma silta un vējaina
1 stunda