Sauksim lietas īstajos vārdos: sievietēm publiskajā telpā bieži nākas saskarties ar nepatīkamiem jautājumiem un komentāriem. Kā slavenības, tā politiķi interviju laikā tiek provocētas atbildēt uz personiskiem un bieži vien arī aizskarošiem jautājumiem, taču lielākā daļa sieviešu zina, ka viņām nav šie jautājumi jāuztver personīgi.

Lūk, pasaulē ietekmīgu sieviešu atbildes uz provokatīviem jautājumiem neveiklās situācijās.

Modes māksliniece Laurēna Konrāda atklāj savu mīļāko pozīciju

aaa

Dizainera Konrāda savu atpazīstamību ieguva realitātes šovā, taču tas nenozīmē, ka viņa nav talantīga un saprātīga sieviete. Modes māksliniece Konrāda cīnījās ar sabiedrības “uzskatu”, ka TV zvaigznes var uzskatīt par seksa objektiem. Kādā televīzijas raidījumā viņai tika uzdots jautājums: “Kāda ir jūsu iecienītākā seksa poza?” Laurēna brīdi apdomājusies atbildēja: “Izpilddirektores pozīcija ir lieliska!”

Hilarija Klintone neatbalsta dubultus standartus

sss

Vērojot 2016. gada vēlēšanas, bija acīmredzams, ka politiķēm sievietēm nācās stāties pretī pilnīgi citiem vērtēšanas kritērijiem un standartiem kā vīriešiem. Hilarija Klintone savas karjeras laikā bieži ir saskārusies ar šīm problēmām un vienmēr ir pastāvējusi par saviem uzskatiem, jo sabiedrība ir “uzspiedusi” standartu, ka atšķirībā no politiķiem vīriešiem, sievietēm ir rūpīgi jāpārdomā savs izskats. Intervijas laikā 2011. gadā Klintonei tika uzdots jautājums: “Kādu dizaineru apģērbiem jūs dodat priekšroku?”. Uz ko Klintone atbildēja: “Vai jūs jebkad uzdrošinātos šo jautājumu uzdot vīrietim?”

Kosmonaute Jeļena Serova neatbild uz jautājumu par saviem matiem

ddd

Serova ir pirmā krievu kosmonaute, kas uzņēmusies misiju strādāt Starptautiskajā kosmosa stacijā – tas ir milzīgs sasniegums. Bet, neraugoties uz to, daudziem žurnālistiem radies jautājums par viņas matu sakārtojumu…  2014. gadā kādā preses konferencē Serovai viens žurnālists uzdeva jautājumu: “Vai jūs varētu pastāstīt vairāk par savu ikdienu stacijā? Piemēram, jūsu matu sakārtojumu? Kā jūs tos veidojat?” Serova sēžot kopā ar savu komandu, kurā viņa ir vienīgā sieviešu kārtas pārstāve, atbildēja: “Kādēļ jūs neesat ieinteresēts manu kolēģu matu sakārtojumu?”

Dziedātāja Rianna apgalvo, ka vīriešus nekad nav meklējusi

fff

Rianna ir ļoti talantīga un neatkarīga sieviete, taču acīmredzot vienīgais, kas savulaik saistīja mediju interesi bija fakts, ka dziedātājai nav dzīves partnera. 2014. gada kādā preses konferencē, dziedātājai tika uzdots jautājums: “Kas ir tas, ko jūs meklējat vīriešos?”. Riannas atbilde bija sekojoša: “Sāksim ar to, ka es vīriešus nemeklēju.”

Skārleta Johansone pārtrauc sarunu par apakšveļu

ggg

Dārgie intervētāji, ir nepieklājīgi aktrisei uzdot intīmus jautājumus, tajā skaitā pa apakšveļu, tas būtu jāzina. Filmā “The Avengers” Skārleta atveidoja supervaroni, kur viņa valkāja melnu, apspīlētu kostīmu. Aktrisei tika uzdots jautājums, vai zem šī kostīma viņa valkājusi apakšveļu uz ko Johansone vienkārši neatbildēja. Reportieris uzstāja, jautājot, vai tas ir kas slēpjams? Skārleta atbildēja ar pretjautājumu: “Vai ir pieklājīgi jautāt par to, kādas apakšbikses katrs nēsā?”

 

Anna Hetaveja uz netīkamu jautājumu atbild ar lomu filmā

hhh

Aktrise saņēma Oskara balvu par lomu filmā “Les Miserables”, taču pēc filmas pirmizrādes, viss par ko mediju pārstāvji spēja runāt, bija neveiksmīgi uzņemta fotogrāfija, kurā aktrise izkāpj no automašīnas. Pat TV žurnālists Mets Lauers uzdeva jautājumu par fotogrāfiju, uz ko aktrise atbildēja gudri, novirzot uzmanību uz lomu filmā: “Man žēl, ka mēs dzīvojam kultūrā, kas izmaina sabiedrības seksualitātes standartus. Tas liek atgriezties pie mana tēla filmā – viņa ir spiesta tirgot savu ķermeni vīriešiem, lai spētu parūpēties par savu bērnu.”

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.