Šī ziema ir īpaša, atšķirīga no citu gadu ziemas mēnešiem – pelēka un drēgna. Bet nedrīkst aizmirst, ka labai pašsajūtai īpaši svarīgas ir fiziskās aktivitātes. Divu dēlu – četrgadīgā Everta un pusotru gadu vecā Edvīna – vecāki Laura un Toms Grēviņi atklājuši, kā aktīvi pavadīt laiku kopā, lai apvainojies nebūtu neviens – ne mazie, ne vecāki.

Laba motivācija doties ārā – pīļu barošana

“Mūsu ģimene ar prieku dodas pastaigās gar tuvējo Ķīšezeru, turklāt iespēja pabarot pīles puikām ir laba motivācija mērot ceļu kājām,” – tā Laura. Viņa arī uzsver, ka tādējādi var ne tikai pavadīt laiku svaigā gaisā, bet arī iepazīt dabu.

Laura arī ir jau pīļu barotājs “ar stāžu”, tāpēc zina stāstīt – lai nekaitētu putnu veselībai, tos labāk nebarot ar maizi, bet gan ar nedaudz apvārītiem graudiem vai zoo veikalos nopērkamajiem maisījumiem, kas paredzētu putnu barošanai.

Pārvērtiet rotaļu laukumu sacensībās “uz laiku”

Siltajā sezonā populāra aktivitāte ir specializēta parka apmeklējums, bet vēsajā laikā, kad tie nedarbojas, piedzīvojumus var meklēt kādā lielākā rotaļu laukumā. Rotaļas jaunā vidē bērniem būs tikpat aizraujošas kā piedzīvojumu trases pārvarēšana.

Īpaši bērniem patiks, ja vecāki būs izdomājuši secību, kādā jāveic aktivitātes, un uzņems laiku, kādā tas izdarīts.

Pēc trases pieveikšanas bērnus var iepriecināt ar kafejnīcas apmeklējumu. “Tas patiks arī vecākiem. Turklāt, ja bērni būs paēduši un sasildījušies, viņiem pietiks spēka arī mājās doties pašiem savām kājām,” – iesaka Toms.

Vizinieties ragavās

Kad ziema mūs izlems kaut nedaudz iepriecināt un zemi klās kaut neliela sniega kārtiņa, noteikti jāizmanto iespēja izvizināt bērnus ar ragavām. “Kaut gan šī izklaide šķiet pavisam vienkārša, mūsu puikas par to vienmēr ļoti priecājas,” – saka Laura, bet Toms piebilst, ka “tā ir laba fiziskā aktivitāte arī vecākiem – velkot ragavas, mana Samsung viedaproce uzrādīja sirds ritma palielināšanos, kāds parasti ir raksturīgs sporta treniņam.”

Dodieties izbraucienā ar velosipēdiem

Bet, kad ziema ir tieši tāda kā šobrīd aiz loga un ietves nav slidenas, ģimene var doties nelielā izbraucienā – mazi bērniņi var braukt ar līdzsvara riteni vai iekārtoties vecāku velo sēdeklītī, bet lielāki bērni – jau kopā ar vecākiem ar saviem velosipēdiem. “Mums vislabāk patīk izbraucieni specializētās velotrasēs, piemēram, Centra sporta kvartālā – to var apmeklēt bez maksas, un mazie var gan braukt pa velotrasi, gan paspēlēties bērnu laukumiņā,” – stāsta Grēviņu ģimene. Savukārt, ja neatliek laika braucienam uz trasi, līdzsvara riteni var paņemt līdzi arī ceļā uz veikalu un citās ikdienas gaitās.

Publicitātes foto
Grēviņu ģimene. Publicitātes foto

Izmantojiet arī aktīvās atpūtas iespējas iekštelpās

Neatkarīgi no laika apstākļiem ģimene var izkustēties batutu parkā, bumbiņu baseinā vai iekštelpu rotaļu centrā. “Mazajiem pietiks ar stundu kārtīgas lēkāšanas batutā, lai justos saguruši un pēc tam kārtīgi pagulētu diendusu, turklāt, ja ir enerģija un vēlēšanās, lēkāt var arī pieaugušie – tas būs labs treniņš,” – saka divu aktīvu dēlu mamma.

Neaizmirstiet par muzeju apmeklējumu!

Muzejos jaunas zināšanas var gūt gan vecāki, gan bērni, kā arī “vairāki muzeji, ko esam apmeklējuši, piemēram, Lavijas Dabas muzejs un Dzelzceļa muzejs, ir draudzīgi vismazākajiem apmeklētājiem,” – saka Laura. “Kaut gan muzeja apmeklējums varētu nešķist aktīvākā laika pavadīšanas iespēja, to izstaigājot, nereti tiek noieti pat vairāki kilometri – arī mūsu Samsung viedpulkstenis piefiksēja, ka Dzelzceļa muzejā esam nogājuši aptuveni 4000 soļu,” – viņa papildina. Turklāt pēdējā laikā ierastajiem muzejiem pievienojušies arī ilūziju muzeji, zinātnes un zinātkāres centri, kuru apmeklējums būs aizraujošs gan dažāda vecuma bērniem, gan vecākiem.