Esi dzirdējis teicienu par to, ka “kāpj uz tiem pašiem grābekļiem”? Jā, jā, tieši to tas arī nozīmē – atkal un atkal pieļaut vienas un tās pašas kļūdas, negūstot mācību jau no iepriekšējās reizes.

Lūk, 5 zodiaka zīmes, kas visu savu dzīvi kāpj uz saviem grābekļiem un tā arī neiemācās izdarīt no tā secinājumus:

Mežāzis

Mežāži kāpj uz vieniem un tiem pašiem grābekļiem ļoti cītīgi un diemžēl arī ilgu laiku, vairākas reizes pēc kārtas, kaut arī labi apzinās, ka kļūdīsies. Viņu galvenais arguments sev par attaisnojumu: “Tas nav tāpat kā iepriekšējo reizi.” Kas, protams, nav tiesa.

Ūdensvīrs

Ūdensvīri tic, ka pasaulē ir daudz labu cilvēku, tāpēc viņi katru reizi cer, ka situācija būs labāka. Bet nav. Turklāt katru reizi pēc kārtējās kļūdīšanās viņi domā: “Nu viss, nākošo reizi es būšu gudrāks.” Bet tā viņi saka katru reizi.

Vērsis

Vērši vispār kļūdas neuzskata par kļūdām. Viņiem tas vienkārši ir kārtējais mēģinājums sasniegt vēlamo, bet ja nesanāk, tad viss ir kāda cita dēļ, kas apstākļus padarījis viņam nelabvēlīgus: sliktā sievasmāte, skaudīgais draugs vai riebīgais kaimiņš.

Svari

“Šoreiz būs citādi,” – viņi sev iegalvo katru reizi, kad uzkāpj uz vecā grābekļa. Kad otro un trešo reizi viņi sāpīgi dabū ar kātu pa pieri, viņi filozofiski sevi mierina, ka jebkāda pieredze tomēr ir pieredze. Jā, ar to strīdēties nevar.

Strēlnieks

Pieradis darīt un pēc tam domāt. Strēlnieks savu laiku netērē lieki, jo kaut vai tikai minūte situācijas analizēšanas jau ir vesela minūte. Kam to vajag? Ar briedumu viņi, protams, sāk atcerēties, ka teiciens “septiņas reizes nomēri pirms nogriez” ir izdomāts ne tāpat vien…