Daudzi ticējumi, kam ticējuši mūsu senči gadsimtiem ilgi, nav tik “melni, kā tos mālē”. Tā, piemēram, visiem zināmais ticējums par melnu kaķi, kas pārskrien ceļu un ar to nes nelaimi. Vai zinājāt, ka to pavisam viegli var neitralizēt un vērst par labu?

Gandrīz katrs no mums zina šo ticējumu, ko jau omītes mums ir iemācījušas – ja pār ceļu, pa kuru tu ej, pārskrien melns kaķis, tas ir uz nelaimi. Tomēr izrādās, ka veicot tikai dažas darbības, nelaimi var pārvērst par veiksmi vai vismaz neitralizēt sliktās priekšnojautas.

1. Tu steidzies uz darbu, kavē, un te negaidīti melns kaķis pārskrien tev pār ceļu. Protams, ka tu esi šokēts, pārsteigts un reizē dusmīgs, un domā, ko darīt – turpināt šo pašu ceļu vai meklēt citu? Jā, un patiešām, nepatikšanas būs, ja tu dosies pa citu ceļu, tad darbu nokavēsi vēl vairāk un saņemsi rājienu. Daudz vieglāk būs izdarīt vienkāršu darbību – trīs reizes nospļaujies pār savu kreiso plecu un saki: “Melnais kaķis ceļu šķērso, visu slikto aiznes sev līdzi!”. Un tas patiešām ir viss, kas tev jādara!

2. Tu brauc ar automašīnu pa ceļu un te pēkšņi tev priekšā pārskrien melns kaķis – gluži kā zibens no skaidrām debesīm. Tu brauksi apkārt? Meklēsi citu ceļu? Tici, tas nav tādu “upuru” vērts. Droši brauc uz priekšu un kad esi šķērsojis vietu, kur pārskrēja kaķis, atver logu un izmet monētiņu un saki: “No bēdas atpērkos, ar lūgšanu aizstāvos.”

Foto: Pexels

3. Tu laiski pastaigājies pa parku vai mežu, ir patiešām lieliska diena. Un atkal melns kaķis! Viņš pāriet pāri tavam ceļam. Tu jau sāc uztraukties, jo tev šķiet, ka šī zīme patiešām nav laba, jo līdz šim viss notika pārāk labi. Kas tev jādara? Jāpaskatās uz kaķi un jāsaka: “Paņem sev uz astes līdzi visu, ko atnesi. Bēda man garām iet, jo tu te aiznes prom.”

4. Tu iznāc no veikala un tev priekšā iznāk melns kaķis. Ko nu? Ej atpakaļ veikalā, nopērc kaut ko garšīgu un pabaro kaķi! Pat, ja tavā priekšā būs bailīgs radījums, atstāj barību un saki: “Par bēdu rūpējos, par kaķi arī. Labi vārdi, labi darbi.” Starp citu, šādā gadījumā melnais kaķis nevis piesolīs jums nelaimi, bet atnesīs veiksmi!

Foto: Pexels

5. Tu dodies uz kādu nozīmīgu pasākumu: uz tikšanos, uz eksāmenu, uz darba interviju… Tu steidzies, bet te – atkal melnais kaķis, it kā kaitinot tevi, šķērso tev ceļu. Tev, protams, šķiet, ka tā ir zīme, ka šai nozīmīgajai lietai, uz kurieni tu doties, nav lemts piepildīties. Tev palīdzēs kāds akmentiņš vai pat parasts koka gabaliņš. Uzvelc uz ceļa, sev priekšā līniju un saki: “Paspēšu tur, kur eju. Neviens mani neapturēs un veiksmi līdzi sev nepaņems.”