Palikt tikpat stilīgai kā 25 gadu vecumā, sievietēm pēc 50 nemaz nav tik vienkārši. Tam par iemeslu kļūst gan vecuma pārmaiņas, gan nobriedušas sievietes vīzija, ka akla sekošana trendiem nemaz vairs nav tik nepieciešama, lai “justos laimīga”. Noskaidrosim, kāds ir to sieviešu noslēpums, kurām izdodas saglabāt stilu un sekot modes aktualitātēm, kuras jau tuvojas savam sestajam dzīves gadu desmitam.

1. Nomainīt seksualitāti uz eleganci

Agri vai vēlu jebkura sieviete saprot, ka seksualitātes demonstrēšana apģērbā nav vienīgais veids, kā izskatīties pievilcīgai. Bet sasniedzot konkrētu briedumu, nāk apziņa, ka seksualitāte nebūt nav tā “ziņa”, ko mēs vēlētos nodot apkārtējiem. Tad arī rodas vērtību nomaiņa un top skaidra apziņa, ka elegance ir neizmērojami svarīgāka un vērtīgāka “ziņa”, ko ar savu apģērbu var dalīties ar apkārtējiem.

Foto: Vida Press
Modele Karmena Dell Orefiče (86 gadi, ir viena no top pasaules modelēm). Foto: Vida Press

2. Nebaidīties no krāsām

Nav jābaidās eksperimentēt ar krāsām. Pirmkārt, pārdomāti krāsu salikumi lieliski koriģē figūras trūkumus. Otrkārt, eksperimentēšana ar drosmīgām krāsām ļauj jums brīnišķīgi saprast, kas jums piestāv, un kas – ne. Treškārt, pareizi piemeklētas krāsas blūze var ļoti uzlabot jūsu kopējo vizuālo tēlu.

3. Ļauties eksperimentiem ar fasoniem un piegriezumiem

Nevajadzētu dzīvot iedomās, ka tas, kas jums ideāli derēja pirms 20 gadiem, derēs arī šodien. Nevajadzētu baidīties piemērīt jaunus fasonus un iegādāties apģērbu ar neparastu piegriezumu. Uz auguma labi “sēdoša” kleita ir daudz veiksmīgāks pirkums, kā tērps, kurā jūs tik tikko varat pakustēties, kaut arī esi “tukušas iekšā”. Ticiet, tas pavisam noteikti neizskatās eleganti.

Foto: Vida Press
Airisa Apfela, 96 gadi Vai tad šo kundzīti, kurai teju 100 gadi var nosaukt par vecenīti? 90 gadu vecumā Airisa kļuva ar kosmētikas zīmola MAC reklāmas seju, bet 96 gadu vecumā kļuva par lelles Bārbijas prototipu. 2013.gadā viņa tika ierindota visveiskmīgāko modeļu senioru (virs 50) sarakstā pasaulē. Foto: Vida Press

4. Nesekot akli trendiem

Ir skaidri jāsaprot, kas jums piestāv, un kas – ne. Izvēloties garderobi nebūtu jāorientējas pēc tā, kas šobrīd ir topā glancētajos žurnālos. Ikviena modes tendence, kas ir aktuāla šajā sezonā – nav pilnīgi nekāds ieguvums, ja jums tas nepiestāv.

5. Radīt drosmīgus tēlus

Sasniedzot konkrētu vecumu, daudzām sievietēm vēlme izvēlēties mazāk “uzkrītošu” apģērbu ir bieži sastopama parādība. Tajā pat laikā vajadzētu atcerēties, ka pareizi piemeklēta fasona apģērbs, krāsā, kas jums piestāv (lai arī tā varbūt pat ir ļoti spilgta) ir tieši tas, kas jums ir nepieciešams, lai nezaudētu savu stilu un eleganci. Nebaidieties būt pamanāma ar savu eleganci!

Foto: Vida Press
Meja Maska (69 gadi, modele). Foto: Vida Press