Kokteilis
Mīli

5 svarīgas lietas, kas jāņem vērā gan uzsākot, gan pārtraucot attiecības0

Foto: pixabay

Attiecības nekad un nevienam nav bijušas vieglas. Neskatoties uz to, ka iemīlēšanās sajūta ir šķietami visvieglākā pasaulē, attiecības prasa ilgstošus ieguldījumus. Iemīlēšanās sajūta ir patiesi aizraujoša, tā padara pasauli krāšņāku, ikdienu vieglāku un emocijas piesātinātākas. Taču ikvienam ir jāapzinās, ka iemīlēšanās un mīlestība ir pilnīgi dažādas lietas.

Mīlestība attiecībās veidojas pamazām, tā rodas iepazīstot partneri, pieņemot viņu tādu, kāds viņš ir, piedzīvojot kopā kā priekus, tā bēdas. Tāpēc iespējams droši apgalvot, ka mīlestība nebūt nav nejaušība. Ja vēlies mīlestību attiecībās saglabāt ilgtermiņā, tev jāspēj stiprināt savstarpēju uzticību, cieņu un kaisli.

Turklāt attiecības nereti prasa izkāpšanu ārpus komforta zonas, pielāgojoties dažādām dzīves situācijām un spējot rast kompromisus. Attiecības nav veidotas tā, lai tās būtu ērtas jau no paša sākuma. Reālās attiecībās vienmēr būs jāpārvar neskaitāmi šķēršļi, problēmas un izaicinājumi. Tieši tāpēc ir svarīgi apzināties būtiskākās lietas, kas jāņem vērā veidojot vai pārtraucot attiecības.

1. Tuvība

Neatkarīgi no tā, vai šī tuvība ir emocionāla vai fiziska, tai pilnīgi noteikti attiecībās ir jābūt. Viena no lielākajām kļūdām, ko partneri pieļauj attiecībās, ir noslēgšanās sevī, piedzīvojot savstarpējas domstarpības. Atceries, tuvība jūsu attiecībās palīdzēs risināt sarežģījumus. Turklāt tā palīdzēs jums kļūt emocionāli tuvākiem un iepazīt vienam otru.

2. Komunikācija

Vienmēr runājiet! Savstarpēja komunikācija spēj darīt brīnumus. Esiet atklāti un pārliecinies, ka protat kā ieklausīties, tā sadzirdēt. Izvairieties no runāšanas pretī, tā vietā centieties rast kompromisus. Esiet godīgi. Ir svarīgi, lai partneris apzinās, ka vienmēr esi atvērts sarunai, lai izvairītos no nevajadzīgiem konfliktiem. Tas ir vienīgais veids, kā izveidot savstarpēju saikni un sapratni.

3. Uzticība un kompromisi

Esot attiecības, tu noteikti vēlies, lai abi ar partneri jūs būtu gluži kā cimds ar roku. Ir svarīgi, lai ikdienā jūs spētu saprasties un darboties kā viens mehānisms. Neskatoties uz to, protams, jums atšķirsies viedokļi. Tas ir pat labi. Tomēr jums jāspēj atrast veidu, kā nonākt līdz kopīgiem lēmumiem, kompromisiem, tādējādi atbrīvojoties no domstarpībām. Jums jābūt pārliecinātiem, ka sapratīsiet viens otru no pusvārda, un zināsiet partnera katru nākamo soli. Atceries, jūs ne vienmēr spēsiet vienoties par pilnīgi visu, taču jums jāspēj sadarboties komandā.

4. Savstarpēja cieņa

Lai arī kas notiktu, atceries, ka jums jāspēj saglabāt savstarpēja cieņa. Attiecības bez cieņas vienkārši nespēj eksistēt. Jums jāapzinās, ka abi esat personības ar lielo burtu, un abi esat cieņas vērti. Respektē sava partnera uzskatus, viedokli un rīcību. Mīlestība nespēs rasties, ja tajās nebūs savstarpējas cieņas.

5. Pacietība

Pacietība vienmēr būs svarīga jebkāda veida attiecībās. Atceries, neviens no jums nav ideāls. Turklāt ne vienmēr jūs mācēsiet rīkoties pareizi un pieņemsiet pareizos lēmumus. Šādos brīžos jums jāspēj būt tik pacietīgiem, cik vien iespējams. Jūsu trūkumi un ikdienišķās kļūdas nedrīkst stāties ceļā jūsu mīlestībai.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.lv