Kokteilis
Stilo

5 speciālistes padomi, kā izvēlēties piemērotāko dezodorantu0

Foto: Pixabay

Svīšana ir dabisks process, taču ikdienā tas var sagādāt mulsinošus brīžus. Procesu var regulēt, izmantojot dažādus pretsviedru līdzekļus, piemēram dezodorantu vai antiperspirantu, kuru lietošana šķiet vienkārša – uzklājot to, esam pasargāti no nepatīkama ķermeņa aromāta. Kāda veida dezodorantu vai antiperspirantu izmantot ikdienā? Neatkarīgi no ikviena lietotāja vēlmēm, katram no tiem ir savas priekšrocības – Dove zīmola vadītāja Kertu-Kai Põldvere dalās ar ieteikumiem un padomiem, kā izvēlēties sev piemērotāko pretsviedru līdzekli.

1. Atšķirība starp dezodorantu un antiperspirantu

Terminus antiperspirants un dezodorants bieži vien lieto kā sinonīmus, taču patiesībā tie ir dažādi produkti. Antiperspiranti kontrolē svīšanu un ķermeņa aromātu, aizkavējot sviedru saskaršanos ar ādas virsmu un samazinot baktēriju daudzumu, kas izraisa ķermeņa nepatīkamo aromātu. Savukārt dezodoranti mazina baktēriju skaitu un piešķir smaržu, nevis aizkavē svedru izdalīšanos.

2. Praktisks savas formas dēļ – rullveida dezodorants

Rullveida dezodoranti ir paredzēti ātrai un ērtai lietošanai apaļās virsmas dēļ, kas nodrošina dezodoranta precīzu uzklāšanu. Lielākoties šāda veida dezodoranti neatstāj nevēlamas pēdas, tomēr pēc to lietošanas ir jūtams mitrums, kas var šķist traucējoši. Neskatoties uz to, rullveida dezodoranti ir neliela izmēra un viegli ievietojami somiņā.

3. Ceļojumiem piemērots – krēmveida dezodorants

Krēmveida dezodoranti lietošanas laikā šķiet sausi un ir grūti izvairīties no dezodoranta paliekām uz apģērba pēc tā lietošanas. Salīdzinot dezodorantu veidus – rullveida, krēmveida un izsmidzināmo, ceļošanai vispiemērotākais ir krēmveida dezodorants, tā cietās konsistences dēļ. Tas ir arī vienīgais dezodoranta veids, kas nav jāizņem no somas, kad dodaties cauri lidostas pārbaudei, ceļojot uz citām valstīm.

4. Efektīvs – izsmidzināmais dezodorants

Izsmidzināmais dezodorants ir ļoti iedarbīgs un kļūst sauss dažu sekunžu laikā. Pirms lietošanas nepieciešams flakoniņu sakratīt, līdz visas sastāvdaļas tajā sajaucas, tad izsmidzināt. Piemērotākais izsmidzināšanas attālums ir 15 cm no ķermeņa. Nav nepieciešams izsmidzināt lielu daudzumu, īsa un asa izsmidzināšana būs tieši laikā.

5. Būtiska ir ādas veselība

Vislabāk izvēlēties tādu dezodoranta veidu, kāds lietošanai ir visērtākais, taču būtiski ir pievērst uzmanību arī tā sastāvam. Īpaši, ja padušu matiņi tiek skūti, šī ādas zona var būt īpaši jutīga. Dažas dezodorantu sastāvdaļas var pastiprināt ādas jutīgumu. Lasiet sastāvdaļu sarakstu ļoti uzmanīgi, īpaši, ja ir jutīgs vai sauss ādas tips, tad vislabāk izvēlēties produktus, kuru sastāvā vismaz ¼ ir mitrinošā krēma un 0% spirta.

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Laika apstākļu dēļ pārcelts Summer Sound iesildīšanās pasākums ar Ozolu
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā atbrīvoties no 7 liekām lietām ceļasomā?
9 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 5 seriāli lietainai dienai: pārsteigs ne tikai ar sižetu, bet arī kvalitāti
9 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

MA
Māris Antonevičs
Latvijā
“Arī ap privātmāju cilvēks joprojām ceļ sētu.” INTERVIJA ar Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
2 stundas
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 1
6 stundas
LE
LETA/LA.LV
Latvijā
Kariņš: Sabiedrisko mediju jomā nevar dzēst tikai “ugunsgrēku”
16 minūtes
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
7 stundas