Jūs, protams, esat viņas redzējuši, steidzoties uz darbu un atgriežoties no tā. Viņām parasti bez mazuļa ir vēl arī ratiņi, soma, kas pilna ar rotaļlietām, autiņbiksītes, pudelītes un citas “noslēpumainas” lietiņas. Bērns ir pieskatīts – kurai mammai vairāk, kurai – ne pārāk. Tādu māmiņu ir daudz, parasti jūs viņas redzat pie bērnu rotaļu laukumiem, parkos, dažreiz arī lielveikalos. Biļeti uz šādu “saietu” var iegūt dzemdību nodaļā bez īpaša ielūguma. Bet dažkārt starp šādām mammām ir arī tādas, kas tracina visus pat tad, kad vēl tikai ir pierakstījušās dzemdību namā vai tikai domā par mazuļa ieņemšanu.

Lūk, pieci māmiņu tipi, kas tracina visus!

1. Viņa vienmēr zina, kā vajag!

Foto: Pexels
Foto: Pexels

Viņa dzīvo ar pārliecību, ka bez viņas neviena sieviete nezinās, kā audzināt bērnus, kā viņus apģērbt un izklaidēt, kā tīrīt māju, kā veidot attiecības ar vīrieti, kā dibināt attiecības ar vīra mammu, kā pagatavot vakariņas un kā doties atvaļinājumā. Bet kā gan citādi? Viņa to vien dara kā visu dienu lūkojas pēc dažādiem psiholoģiskajiem pētījumiem, risina kaislīgos strīdus dažādos māmiņu forumos, pēta interneta veikalu sortimentu un fonā viņām vienmēr ir ieslēgts TV, kur rāda kādu kulinārijas šovu. Viņai, nešaubieties, ir arī vislabākais astrologs. Un viņa ļoti labprāt dodas pastaigās pagalmā, lai padalītos ar to, ko viņa izlasa internetā, turklāt viņa ar to vienmēr padalās (un visai uzstājīgi!) ar apkārtējiem. Žēl tikai, ka pašas bērnam viņai laika atliek visai maz, jo viņa ir pārņemta ar “misiju” – pamācīt citus!
Viegli atpazīt pēc frāzes “Es tavā vietā darītu tā….”

2. Viņa audzina neparastu bērnu

Foto: Pexels
Foto: Pexels

Viņas mazais princis vai princese absolūti noteikti ir atšķirīgs no citiem bērniem. Viņa ir gatava viņa 3 vai 4 gadus “veco” biogrāfiju jums izstāstīt dažās minūtēs, pieminot gan talantus, gan sasniegumus. Bērnudārzā viņa pieprasa, lai viņas bērns uzvedumā spēlētu tikai galvenās lomas, bet ārpus tā – apmeklētu visus iespējamos pulciņus un piedalītos visās iespējamajos konkursos. Viņas sociālo tīklu laika josla sastāv tikai un vienīgi no viņas bērna fotogrāfijām ar parakstiem par kārtējiem sasniegumiem. Vienīgais mierinājums – ja jums ar tādu māmiņu sanāks nodibināt “draudzību”, tā nebūs ilga: tieši līdz brīdim, kamēr jūsu neaudzinātais huligāns smilšu kastē sakausies ar viņas inteliģento ģēniju.
Viegli atpazīt pēc frāzes: “Mans mazulis ir mana Visuma centrs. Pret īpašiem bērniem ir jāizturas īpaši!”

3. Viņai vienmēr viss ir slikti

Foto: Pexels
Foto: Pexels

Viņai vienmēr viss ir slikti – pat, ja viņai ir aktīva, interesanta dzīve, rūpīgs vīrs, auklīte, divas omītes, kas viņai palīdz, viņai vienalga vienmēr “sāp galva” – kur doties brīvdienās atpūsties, nav ko apģērbt, bērns atkal saslimis, vīrs aizkavējies darbā… Viņa vienmēr ir šausmīgi nogurusi, pasaulē notiek šausmīgas lietas, vecmāmiņas viņu “zāģē”, auklīte neklausa, vīra mamma vispār māca dzīvot, audzinātājas bērnudārzā ir neizglītotas un ne pārāk gudras un tā tālāk! Sāksiet viņai just līdzi – darīsiet to, kamēr bērni nesāks mācīties augstskolā. Nejutīsiet līdzi – momentā iekļūsiet melnajā sarakstā.
Viegli atpazīt pēc frāzes: “Zini, es tā esmu nogurusi, turklāt, šķiet, man ir depresija!”

4. Viņa vienmēr zina visu par visiem

Foto: Pexels
Foto: Pexels

Kam vīrs bijis “patusēt”, kuram vīram ir mīļākā un cik nopelna kaimiņienes vīrs. Kurš no kaimiņiem regulāri strīdas, kuru atlaida no darba. Bet lūk, tai māmiņai ir regulāra iepirkšanās lielveikalā vakaros, bet tai – vīrs (vai mīļākais?) uzdāvinājis dārgu rokassprādzi, bet tas vīrietis (jaunais kaimiņš) tā dīvaini skatās uz to precēto kaimiņieni… Saskarsmē ar šādu māmiņu labāk runāt par laika apstākļiem, tāpēc, ka viss, ko jūs viņai atklāsiet par sevi vai savu ģimeni, būs kā tiesā – tiks izmantots pret jums. Starp citu, viņa agri vai vēlu tāpat uzzinās kaut ko par jums.
Viegli atpazīt pēc frāzes: “Zini, ko es dzirdēju?”

5. Viņa prot lieliski “iekārtoties”

Foto: Pexels
Foto: Pexels

Viss, šķiet, nav slikti, jums ar viņu ir viegli kontaktēties, arī bērni labi satiek. Sākumā jūs daudz laika pavadat kopā. Parasti bērnu laukumā, kas atrodas netālu no jūsu mājām. Viņa ar pateicību pieņem lietas, no kurām jau izaudzis jūsu mazulis. Un slavē, cik garšīgi jūs gatavojat, ēdot pie jums vakariņas. Un bieži vien palūdz jūs pieskatīt viņas mazuli, kamēr viņa “aizskrien izdarīt dažas lietas” vai mazliet pastrādās – trīs, četras reizes nedēļā. Un viņa vienmēr būs ar jums, kad jūs ar auto dosieties uz kādu veikalu. Problēmas sāksies tajā brīdī, kad kaut kādu iemeslu dēļ jūs nevarēsiet viņai palīdzēt. Lūk, tad arī jūs uzzināsiet daudz jauna un interesanta.
Viegli atpazīt pēc frāzes: “Tev taču nebūs grūti, ja…?”

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem