Nav nekā patīkamāka kā garas darbadienas beigās iegulties ērtā un komfortablā gultā, palasīt labu grāmatu vai pilnīgā mierā noskatīties kādu TV pārraidi. Guļamistaba ir tā vieta mājās, kur aiz aizvērtām durvīm baudītu nopelnīto mieru un klusumu. Lai palīdzētu radīt tev vislabāko guļamistabas dizainu, dzīvesstila portāls kokteilis.lv piedāvā 5 praktiskus padomus, kas noderēs, lai skaisti iekārtotu guļamistabu.

1. Perfekta gulta

Foto: pixabay

Iekārtojot guļamistabu, primāri ir pievērst uzmanību lieliskas gultas izvēlei. Gultai ir jābūt ērtai, tai jābūt piemērota izmēra, kā arī tai ir jāiederas istabas kopējā interjerā. Pirmkārt, izvēlies savām vajadzībām atbilstošu gultas matraci. Tad izvēlies skaistu un kvalitatīvu gultas veļu. Ievēro standartu, grezns segas pārvalks un divas spilvendrānas. Ja vēlies gultai piešķirt romantiskāku izskatu, izmanto pāris dekoratīvos spilvenus un pledu. Šādi saklāta gulta izskatīsies grezna un tajā noteikti gribēsies iegulties pēc smagas darba dienas beigām.

2.Naktsgaldiņi

Foto: pixabay

Lai guļamistabā radītu atbilstošu mājīgu un patīkamu atmosfēru, turklāt ļautu tai izskatīties simetriskai, novieto naktsgaldiņus gultas abās pusēs. Lai simetriju izteiktu vēl vairāk – uz nakts galdiņiem novieto stilizētas un interjeram atbilstošas nakts lampas.Kad telpā ir radīts simetrisks līdzsvars, papildini interjeru ar maziem priekšmetiem, tādiem kā dārglietu kastīti, foto rāmi vai svaigiem ziediem. Visi šie piederumi papildinās telpas dizainu un radīs mājīguma sajūtu guļamistabā.

3. Kumode

Foto: pixabay

Piešķir guļamistabai stilu un praktisku funkciju, ievietojot tajā kaistu kumodi. Izcel šo mēbeli papildinot to ar lielu spoguli virs tās, kas tev palīdzēs veikt ik rīta skaistumkopšanas rituālus. Novieto uz tās interjeram pieskaņotu galda lampu, lai radītu telpai vizuālu augstumu. Papildini interjeru ar personalizētu rotaslietu kasīti vai smaržu pudelīti. Uz kumodes varēsi novietot dažādus interjera priekšmetus, taču pati kumode ļaus piepildīt atvilktnes ar apģērbu un apakšveļu.

4. Aizkari

Foto: pixabay

Vai neesi pārliecināta par to, kādus aizkarus izvēlēties un kā tiem būtu jāizskatās tavā guļamistabā? Lūk, atbilde: aizkaru stangai jābūt pēc iespējas tuvāk griestiem, savukārt aizkariem jābūt garumā līdz pat grīdai. Šādi aizkari rada vizuālu ilūziju, ka telpā ir augsti griesti. Būtiski, lai aizkarus vari kustināt, respektīvi, no rīta tos atvērt, lai ļautu saules gaismai pieliet guļamistabu, savukārt naktī tos atkal aizvērt.

5. Krēsls ar atzveltni

Foto: pixabay

Guļamistaba ir kas vairāk kā tikai telpa, kurā iekrist gultā un ļauties miega burvībai. Jo īpaši aktuāli tas ir dzīvokļos, kur istabu skaits ir noteiks. Guļamistaba ir tā telpa, kurā tu vari gūt mieru un enerģiju, tāpēc novieto tajā ērtu krēslu ar atzveltni, kur tev būs ērti lasīt grāmatu, mīļāko žurnālu vai vienkārši sēdēt pie loga un baudīt klusumu.