Visiem ir zināms, ka efektīvākais veids, kā tikt vaļā no sava sapņa ir … pastāstīt par to! Daudzi cilvēki var to apliecināt, ka sapņi piepildās daudz ātrāk un reālāk, ja par tiem neviens pirms tam nestāsta. Arī ezotēriķi šim fenomenam atraduši izskaidrojumu, kāpēc par savām iecerēm nevajadzētu stāstīt nevienam:

Kāpēc nedrīkst stāstīt par saviem plāniem?

1. Tavu sacīto var izdzirdēt ne tikai tuvinieki, bet arī daudzi sveši cilvēki. Šādos gadījumos pastāv ne tikai tāda iespēja, ka tavus plānus kāds var izjaukt, piemēram, tos noskatoties, bet var arī noskaust tos, vēlot tev ķibeles tavā ceļā un neizdošanos.

2. Ja tavi sapņi ir ļoti drosmīgi, bet mērķi – ambiciozi, tev ir jāsaprot, ka to realizācijai būs vajadzīga veiksme, tavs talants un daudz spēka. Un šajā gadījumā plānus pasakot skaļi, tu ne tikai vari piesaukt negatīvo enerģiju, bet arī iztērēt savus spēkus. Turklāt, ja kāds tev nemitīgi riteņos liks šķēršļus, tu pārstāsi ticēt sev un saviem spēkiem.

3. Par savām iecerēm labāk klusēt, jo tikai dažiem cilvēkiem izdodas realizēt savus sapņus. Varēsi par to pastāstīt tad, kad tas būs noticis!

4. Daloties ar saviem nākotnes plāniem, cilvēks tērē ļoti daudz enerģijas un spēkus “pa tukšo” tā vietā, lai varētu tos novirzīt uz darbību, kas palīdzētu tos sasniegt.

5. Ja nu tev patiešām ļoti, ļoti gribās kādam pastāstīt par saviem sapņiem un mērķiem, centies par to runāt tikai ar saviem tuvākajiem cilvēkiem bez liekām emocijām un sajūsmas. Neļauj sev atslābt un sajust, ka esi jau “tuvu” tam, ko vēlies, jo gadījumā, ja tas nenotiks un būsi par to runājis ar kādu, tu jutīsies ļoti, ļoti slikti.