Vai kāds no pēdējiem Tevis uzņemtajiem attēliem ir bijis selfijs? Visticamāk, ka katrs no mums pēdējā mēneša laikā ir uzņēmis vienu vai pat vairākus selfijus, jo selfiju uzņemšana nenoliedzami kļuvusi par daļu no modernā dzīvesveida, un viedtālruņu ražotāja Huawei veiktais pētījums liecina, ka 74% no 25 līdz 31 gadus veciem cilvēkiem regulāri uzņem selfijus.

Tādēļ izlasi šos padomus, kas palīdzēs tev uzņemt perfektu selfiju katru reizi.

1. Tālrunis ar labu priekšējo kameru

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

Svarīgākais priekšnosacījums tam, lai selfijs izdotos labs, ir labas izšķirtspējas priekšējās kameras izvēle. Kamēr daži viedtālruņu ražotāji pārlieku lielu uzmanību priekšējās kameras veiktspējai nepievērš, piemēram, Huawei un citi zīmoli, aizvien turpina attīstīt tālruņu priekšējās kameras kvalitāti. Jautā konsultantam pēc mobilajiem telefoniem ar labu priekšējo kameru.

2. Labs apgaismojums

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

Labs apgaismojums var pilnībā izmainīt fotoattēlu. Vislabākā gaisma selfiju uzņemšanai ir pēcpusdienas gaisma, kad saules stari dod pietiekamu apgaismojumu, bet tajā pašā laikā tas nav pārlieku spēcīgs. Uzņemot selfiju jāatrod balanss starp tiešajiem saules stariem un ēnu – vislabāk uzņemot selfiju atrast vietu, kur saules gaisma piepilda telpu netiešā veidā, piemēram, no sāna vai mugurpuses. Tāpat jāatceras, ka, uzņemot selfiju, jāizvairās no ēnu krišanas uz sejas – tas var padarīt sejas vaibstus asākus un izcelt sejas ādas nepilnības.

3. Pareizais leņķis

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

Būtiskākais uzņemot selfiju ir izzināt savas priekšrocības un izcelt tās. Pastāv viena poza, ar kuru nokļūdīties nav iespējams – uzņemot selfiju kamerai ir jābūt pavērstai nedaudz uz augšu un zodam jābūt nedaudz piepaceltam, tā lai kakls un zods neatrodas vienā līnijā. Tāpat, uzņemot selfiju, jāatceras, ka vislabāk selfijs izdosies, ja kamera būs pavērsta nedaudz uz sānu, tā izceļot kādu no sejas pusēm.

4. Jāatceras par fonu

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

Arī tam, kas atrodas bildes fonā, ir liela nozīme. Jāņem vērā, ka fons selfijā būs redzams, un tam ir liela nozīme. Tādēļ visneparastākie selfiji izdodas tad, kad fons ir pietiekami interesants vai neparasts – piemēram, pilsētas panorāma, daba vai vienkārši neparasts telpas iekārtojums.

5. Atraisi radošo iztēli

Foto: Unsplash
Foto: Unsplash

Selfijs pirmām kārtām ir izklaides rīks – bieži tos sūtām draugiem un paziņām, kur esam redzami ar smieklīgām sejas izteiksmēm. Tādēļ uzņemot selfiju nevajadzētu būt pārlieku nopietnam, bet eksperimentēt gan ar sejas izteiksmēm, gan pozām, jo kas zina – varbūt šādi šķietami muļķojoties izdosies atrast perfekto selfiju pozu, kas ļaus izskatīties vislabāk. Tāpat uzņemot selfijus vari izmantot dažādus filtrus ko piedāvā gan paši tālruņi, gan dažādas aplikācijas, kā arī ir vērts izmēģināt jaunākās tehnoloģijas, ko piedāvā viedtālruņu ražotāji.