Vasara daudziem no mums asociējas ar skaistu bronzas krāsas ķermeņa iedegumu. Taču ko darīt, ja gandrīz jau nedēļu pēc iegūtā iedeguma tas ir gandrīz vai izzudis? Lai ilgāk saglabātu iedegumu ir pareizi jārūpējas par ādu pirms sauļošanās, tās laikā un pēc tam. Un vēl arī jādomā, ko jūs ēdat!

Lūk, daži speciālistu padomi, kas palīdzēs iedegumam uz ādas saglabāties ilgāk:

1. Jādomā par uzturu

Pirmkārt, lai āda saglabātu iegūto iedegumu, ir jāizvēlas pareizs uzturs. Lai iedegums uz ādas turētos ilgāk, jums būs nepieciešams daudz A vitamīna. Tas atrodams tādos produktos kā, piemēram, pienā, olās, aprikozēs, spinātos, eļļā un tomātos un citos. Obligāts priekšnoteikums: A vitamīns neuzsūcas organismā bez eļļas un taukvielām, tāpēc ja izvēlaties, piemēram, pagatavot salātus no spinātiem, olām un tomātiem, noteikti pievienojiet tiem arī olīveļļu.

2. Jāmitrina āda

Pēc sauļošanās noteikti ir jāizmanto ādas mitrinoši līdzekļi – pieniņš vai losjons. Vislabāk būtu, ja jūs kopšanai izmantotu kosmētiskos produktus, kas ir tieši paredzēti lietošanai pēc sauļošanās. Tie satur ne tikai mitrinošas, bet arī iedegumu nostiprinošas aktīvās vielas.

3. Pareizi jāsauļojas

Kā apgalvo speciālisti, iedegums, kas iegūts pusēnā, uz ādas ir ilgāk noturīgs, nekā tas, kas iegūts tiešos saules staros.

4. Jāatsakās no pirts un saunas

Ja jūs vēlaties ilgstoši saglabāt brūnu ādu, jums būs jāatsakās no pirts un saunas apmeklējuma. Jo pretējā gadījumā pirtī mitrums no ādas iztvaiko, tā zaudē elastību, “attīrās” un šokolādes pievilcīgais brūnums gluži vienkārši “nomazgājas”.

5. Jāatsakās no “asām” švammēm

Lai attīrītu ādu, speciālisti iesaka izmantot dušas gēlus vai pieniņus uz eļļas bāzes. Šādi līdzekļi saudzīgi attīra ādu, tādējādi ļaujot iedegumam uz tās noturēties pēc iespējas ilgāk.