Viens no galvenajiem skaistu matu priekšnoteikumiem ir pareiza to kopšana atbilstoši tipam, kas attiecināms arī uz krāsotiem matiem. Nav nozīmes, vai esi platīna blondu, brūnu, sarkanu vai zilu matu īpašniece, ja vēlies, lai matu krāsa noturētos pēc iespējas ilgāk un mati izskatītos veselīgi un mirdzoši, tiem nepieciešams papildus rūpes.

“Matu krāsa var padarīt matus porainus, kā rezultātā tie daudz vieglāk absorbē un atbrīvojas no mitruma. Katru reizi, kad mati saskaras ar mitrumu, tas var izraisīt krāsu molekulu zudumu. Tieši tāpēc ir svarīgi izmantot matu kopšanas līdzekļus, kas ir īpaši paredzēti krāsotiem matiem,” – stāsta Dove zīmola vadītāja Kertu – Kai Põldvere.

1. Lietot produktus krāsotiem matiem

Tas, kas tiek uzklāts uz matiem, ietekmē matu krāsas ilgāku noturību, kā arī ilgtermiņā veselīgāku izskatu matiem. Krāsotiem matiem ir jāpievērš īpaša uzmanība, tāpēc jālieto produkti, kas ir paredzēti tieši krāsotiem matiem. Lai palīdzētu aizsargāt matu krāsu, jāizmanto krāsu aizsargājoši šampūni un kondicionieri, kas stiprina matus, nodrošina tiem spīdumu, apjomu un mirdzumu.

2. Mazgāt matus retāk

Ja vēlies izvairīties no tā, ka ūdens no matiem nomazgā krāsu, atbilde ir vienkārša – mazgāt matus retāk. Lai saglabātu dabiskās eļļas, kas atjauno krāsotus matus, mazgāt matus ar šampūnu tikai divas vai trīs reizes nedēļā, ne biežāk kā katru otro dienu. Tas palīdzēs matu krāsai noturēties ilgāk, kā arī saglabās tos veselīgus.

3. Mazgājot matus, lietot vēsāku ūdeni

Mazgājot matus ar karstu ūdeni, matu kutikula tiek atvērta, kā rezultātā matu krāsa nomazgājas. Izmēģini mazgāt matus ar siltu ūdeni un, pēc kondicioniera ieklāšanas, noskalo matus ar vēsu ūdeni. Siltais ūdens ļaus šampūnam un kondicionierim iekļūt un notīrīt matus, bet vēsais ūdens palīdzēs izolēt mitrumu no kondicioniera, vienlaikus novēršot matu izbalēšanu un noslēgt matu kutikulas.

4. Lietot kondicionieri, mazgājot matus

Kad tiek mazgāti mati, noteikti jālieto kondicionieris, kam piemīt krāsu aizsargājošs efekts. Mati, kuros tiek ieklāts kondicionieris, izskatās daudz spožāki, jo tas paredzēts matu aizsardzībai, veselības atjaunošanai. Ja mati ir bojāti, kondicionieris tos arī mitrina, baro un neļauj pārāk ātri kļūt tiem sausiem un ievainojamiem.

5. Mazāk karstuma

Krāsoti mati ir jutīgāki pret bojājumiem, tādēļ jāizvairās no fēna, loku ieveidotāja un taisnotāja izmantošanas. Kad vien tas ir iespējams, ļauj saviem matiem izžūt dabiski. Ja pēc krāsu aizsargājoša šampūna un kondicioniera tiek izmantots kāds karstuma avots, tad noteikti pirms tam jāuzklāj uz matiem karstumu aizsargājošs produkts. Ja ir nepieciešams izžāvēt matus ar fēnu, tad jāizvēlas fēnam pēc iespējas zemāka temperatūra.