Ziemas laikapstākļi un vējš nereti kļūst par vienu no galvenajām problēmām, kad mati ir īpaši jutīgi, trausli un viegli lūstoši, pastiprināti spurojas un elektrizējas. Problēmas var novērst, ja mati tiek pareizi kopti.

1. Ārā uzturies tikai ar sausiem matiem

Pārliecinies, ka mati ir pavisam sausi (piemēram, pēc baseina). Tas ir svarīgi ne tikai tāpēc, ka var saaukstēties, bet arī tāpēc, ka kombinācijā ar auksto gaisu mitri mati var tikt bojāti un kļūt vēl sausāki. Ja mata kutikula paliek atvērta un deformēta, mati sāk spuroties un elektrizējas.

2. Ierobežo matu elektrizēšanos

Foto: Unsplash

Vienkāršs paņēmiens, lai izvairītos no matu elektrizēšanās, ir uzpūst matu laku uz ķemmes un tad ar to izķemmēt matus. Nav vēlams izmantot plastmasas ķemmi, jo atšķirībā no metāliskas vai koka ķemmes tā veicinās matu elektrizēšanos.

3. Baro matus ar serumu

Ziemā daudziem cilvēkiem spuraini mati ir problēma. Biežākais paņēmiens, kā tos savaldīt, – ar matu fēnu vai taisnotāju, vairākkārt mēģinot tos nogludināt. Var izmantot vieglu anti-frizz krēmu vai serumu matiem.

4. Izvairies matus mazgāt ar karstu ūdeni

Foto: Unsplash

Ieteicams matus mazgāt vēsā vai vidēji siltā ūdenī, kas palīdz noslēgt matu kutikulu, un tie nezaudē mitrumu.

5. Mitrini galvas ādu

No apkures ierīču radītā sausā gaisa un gaisa necaurlaidīgu cepuru nēsāšanas cieš galvas āda. Pirms iešanas gulēt uz galvas ādas sausajās vietās jāuzklāj un jāiemasē mitrinošs krēms vai olīveļļa. Nākamajā rīta mati jāizmazgā ar šampūnu, labi jāizskalo, jānosusina un tajos jāieklāj kondicionieris.

Konsultējusi zīmola Dove vadītāja Kertu Kai Peldvere