Kokteilis
Apbrīno

5 karaliskās ģimenes etiķetes noteikumi, kurus Megana Mārkla regulāri pārkāpj0

Foto: AFP/ SCANPIX/ LETA

Stingrs karaliskās ģimenes “dress kods” un protokols Saseksas hercogienei ir pārāk garlaicīgs. To Megana Mārkla ir pierādījusi jau vairākkārt – pārkāpjot karaliskajā reglamentā minētos noteikumus attiecībā uz garderobi. Pretēji stingrajiem noteikumiem, prinča Harija sieva palikusi uzticīga savai ģērbšanās gaumei un stilam.

Lūk, kādus karaliskās ģimenes protokola punktus viņa ir visbiežāk pārkāpusi:

1. Uz oficiāliem pasākumiem viņa izvēlas melnu apģērbu

Foto: EMPICS/ SCANPIX/ LETA

Britu karaliskās ģimenes protokols nosaka, ka karaliskās ģimenes pārstāvjiem nav vēlams oficiālus pasākumus (īpaši tos, kas norisinās dienas laikā) apmeklēt melnas krāsas apģērbā. Taču Megana Mārkla filmas “Karalis Lauva” pirmizrādi apmeklēja melnā zīmola “Jason Wu” kokteiļkleitā. Arī aksesuārus, starp citu, viņa bija izvēlējusies tumšā krāsā.

2. Viņa mēdz novilkt mēteli

Foto: PA/SCANPIX/LETA

Etiķete nosaka nenovilkt virsapģērbu publikas priekšā, jo īstām lēdijām tas ir nepiedienīgi. Taču arī šis noteikums Meganai šķiet muļķīgs. Viņa šo noteikumu pārkāpj ļoti bieži. Jāpiebilst, ka šis punkts etiķetē iekļauts tāpēc, lai apkārtējie neredzētu, ja nu lēdijai gadās sākt svīst, tad zem mēteļa virskārtas šī ķibele nav redzama. Acīmredzot, Saseksas hercogieni tas maz uztrauc.

3. Viņa atkailina kājas

Foto: PA/SCANPIX/LETA

Saskaņā ar daudzu oficiālo “dress kodu” – atkailināt kājas oficiālos un svinīgos pasākumos ir nepiedienīgi. Arī karaliskās ģimenes reglamentā ir iekļauts punkts, kurā minēts, ka jebkurā oficiālā vai svinīgā pasākumā lēdijai, kas pieder monarhu ģimenei ir jāvalkā zeķbikses vai zeķes – kaut arī ļoti plānas, tomēr tām ir jābūt. Arī šo noteikumu Megana ir ignorējusi jau vairākkārt.

4. Megana valkā džinsus

Foto: REUTERS/ SCANPIX/ LETA

Džinsu apģērbs monarhu ģimenē nav aizliegts, taču tiek uzskatīts par “sliktas gaumes” demonstrēšanu. Taču – kas nav aizliegts, ta sir atļauts. Megana Mārkla bieži vien ir apmeklējusi dažādus pasākumus, ģērbusies džinsu biksēs.

5. Viņa dod priekšroku apģērbiem ar dziļāku, nekā ieteicams, dekoltē izgriezumu

Saistītie raksti
Foto: SIPA/ SCANPIX/ LETA

Mazāk oficiālos pasākumos Megana Mārkla ir redzama ģērbusies gan kleitās, gan kreklos un topiņos ar V veida izgriezumu – ne pārāk dziļu, tomēr tādu, ko karaliskais reglaments uzskata par “kļūdainu” izvēli. Turklāt dažkārt Megana mēdz vienkārši atpogāt dažas podziņas, lai dekoltē būtu izteiksmīgāks.

LA.LV Aptauja

Kā tev šķiet, vai karaliskās ģimenes pārstāvjiem būtu jāievēro etiķetes noteikumi, kas attiecas uz apģērbu?

  • Jā, protams
  • Nē, kāpēc gan?
  • Atkarīgs no situācijas
  • Man vienalga

LA.lv