Kokteilis
Dzīvo

5 iemesli, kāpēc tev nekādi neizdodas tikt vaļā no liekajiem kilogramiem0

Foto: Pixabay

Daudzas sievietes turpat vai pusi dzīves bezmērķīgi cenšas tikt galā ar lieko svaru. Taču kā “melnajā caurumā” – šis process nekādus rezultātus nedod. Kādas ir tās rakstura īpašības, kas norāda uz to, ka tev nekad tā arī neizdosies novājēt un tu bezmērķīgi cīnīsies ar lieko svaru? Tiksim skaidrībā!

1. Lieko kilogramu zaudēšanu tu uzstādi par galveno mērķi

Galvenā tava kļūda – tavā priekšā ir mērķis “lai vai ko tas maksātu, man jāuzvelk vecie džinsi”. Kad tu tik ļoti sakoncentrējies liekā svara zaudēšanai, visa tava dzīve faktiski paiet vienā “gaidīšanā”. Tu nedomā ne par darbu, ne tuviniekiem, visu laiku tu esi pārņemta ar kaloriju skaitīšanu un ēdienu gatavošanu, kam “samazināts” tauku daudzums. Šādā “noslēgtā aplī” ir ļoti viegli pazaudēt realitātes sajūtu. Panākumu atslēga patiesībā slēpjas pavisam kur citur: nevis džinsi ir tavs mērķis, bet dzīvesveida izmaiņas, kas tev PATIKS un darīs laimīgu, nevis tu tās piecietīsi, lai beidzot uzvilku konkrētu apģērba gabalu.

2. Tu ceri uz brīnumu

Vēl kāda liela kļūda – cerēt uz apstākļu sakritību, ka viss notiks labi un vēl labāk, nekā varētu notikt. Tādas sievietes, kā likums, lolo milzīgas cerības attiecībā uz diētām, kas sastāv no eksotiskiem produktiem, “kāpostu zupām” un nesaprotamām “sulu nedēļām”. Galvenā problēma ir tajā, ka atsakoties “klausīt savam ķermenim” un tā vajadzībām, tu patiesībā iekrīti aizvien dziļākā bedrē, jo šādi eksperimentējos tu vēl vairāk kaitē savai vielmaiņai. Reizi par visām reizēm atceries – neviena “brīnum-diēta”, kas sola tūlītējus rezultātus nepaliek bez sekām.

3. Tu vēlies novājēt ātri

Kā likums, vēlēšanās tikt vaļā no liekajiem kilogramiem patiesībā ir daudzām no mums. Bet kļūdaini ir domāt, ka tev izdosies nomest lieko svaru līdz vasaras sākumam vai kādam svarīgam dzīves notikumam. Cilvēka ķermenis nav piemērots straujām svara izmaiņām un pēkšņām dzīvesveida izmaiņām, tāpēc agri vai vēlu sāk “streikot”, un bieži vien savu pretošanos izrāda ar to, ka sāk uzkrāt liekos kilogramus…

4. Tu sevi kritizē un nemīli sevi

Mīļākā nodarbošanās tiem, kas nesekmīgi cenšas novājēt ir nožēla par to, ka viņi nedara pietiekoši daudz, lai sasniegtu savu mērķi. Parasti šie pārmetumi ir tieši saistīti ar ne-mīlestību pret sevi pašu – “es esmu nesportiska, uztūkusi un neglīta”. Un šādas domas tevi iedzen aizvien dziļākā pārliecībā, ka tev nekas nesanāk, jo tu taču tāpat “esi neglīta”. Svarīgākais, kas tev jāatceras – tu esi UNIKĀLA, jo uz šīs pasaules nav otras tādas, kā tu un patiesībā ir vienalga, vai tev šobrīd ir liekie kilogrami vai to nav, jo tava neatkārtojamība neslēpjas svarā! Un, tici – tiklīdz tu esi iemīlēsi arī cīņa ar liekajiem kilogramiem būs daudz vieglāka.

5. Tu necenties tikt skaidrībā ar faktiem

Nereti gadās tā, ka liekā svara problēmas ir jāmeklē ārsta kabinetā. Un ne visi par to aizdomājas. Tā vietā, lai tu dotos pie ģimenes ārsta un sāktu ar vienkāršām asins analīzēm un vispārēju veselības pārbaudi, sievietes sevi “badina” teju līdz samaņas zudumam. Tāpat noteikti ir jāņem vērā, ka liekajam svaram bieži vien ir psiholoģiskie iemesli, tāpēc tev pavisam noteikti sākumā ir jāsakārto domāšana, tad veselība un tikai pēc tam jāķeras pie dzīvesveida lielajām pārmaiņām.

Lai veicas!

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv