Kad cilvēki savās mājās ierauga zirnekli, viņu reakcija visbiežāk ir sekojoša: samīt tos! Daudzi cilvēki patiešām izjūt bailes no zirnekļiem, taču nogalināt tos nav labākais veids, kā tikt ar viņiem galā, jo šie mazie radījumi ir daudz nozīmīgāki, nekā vairums no jums nojauš.

Foto: Pexels

Bieži vien cilvēku bailes no zirnekļiem ir neizskaidrojamas, taču būtu jāņem vērā fakts, ka lielākā daļa zirnekļu, ko mēs sastopam savās mājās ir pilnīgi nekaitīgi un ne cilvēkam, ne mājdzīvniekiem nekādu ļaunumu nodarīt nespēj. Turklāt zirnekļi dara arī noderīgu darbu – viņi ēd tādus radījumus kā kukaiņus, mušas, tarakānus, odus.

Taču daudzi cilvēki nevēlas, ka viņu mājās dzīvotu zirnekļi, jo tie stūros atstāj zirnekļu tīklus, turklāt daudzus biedē šo kustoņu izskats – ar astoņām kājām. Ja jūs vēlaties tikt vaļā no zirnekļa, kas dzīvo jūsu mājās, visvienkāršākais veids ir nolikt zemē papīra lapu, pagaidīt, kamēr zirneklis uz tās uzrāpo un tad virsū uzlikt glāzi. Tādā veidā jūs varēsiet zirnekli iznest ārā no mājas un nenogalināt viņu.

Mūsu senči ticēja, ka nogalināt zirnekli savās mājās ir liels grēks un tas draud ar dažādām nelaimēm. Ticēja, ka nogalināt zirnekli mājās nozīmē:

Foto: Pexels

1. Ģimeni piemeklēs dažādas slimības – gan vieglākas, gan smagākas un pat tādas, kas nav izārstējamas. Sensenos laikos ticēja, ka zirnekļi aizsargā ģimeni no slimībām.

2. Mājās, kurās ir nogalināts zirneklis, nekad neielūkosies veiksme.

3. Ja jūs nogalināsiet zirnekli mājās, tad jūsu ģimeni nekad nepiemeklēs veiksme un laimīgi atgadījumi.

4. Samīt zirnekli mājās nozīmēja samīt prieku un ģimenes saticību.

5. Tas, kurš mājās nogalināja zirnekli, riskēja izšķirties no sava mīļotā cilvēka.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.