20.septembrī leģendārā aktrise Sofija Lorēna atzīmēja savu 84. dzimšanas dienu. Tam, jāteic, ir grūti noticēt. Viņa ir ļoti talantīga un leģendāra aktrise, kas iekarojusi seksa simbola un elegances “titulus”, un viņu aizvien apbrīno visā pasaulē par viņas talantu, sievišķību, attieksmi pret dzīvi un sevi.

Aktrise atklājusi, kādi ir viņas skaistuma noslēpumi un kas viņai liek justies laimīgai.

1. Pozitīvs noskaņojums


Kā uzskata Sofija Lorēna, labs noskaņojums un pozitīva attieksme pret dzīvi ir laimīgas dzīves un iekšējā skaistuma stūrakmens. “Es vienmēr domāju pozitīvi. Ļoti reti mani var redzēt bēdīgā vai melanholiskā noskaņojumā,” – saka kinozvaigzne. – “Jums dzīve ir jābauda – katrs brīdis. Tas ir ļoti svarīgi, lai jūs radītu apkārtējos pozitīvu iespaidu. Vienmēr esiet starp tādiem cilvēkiem, kurus jūs mīlat, ar kuriem jums ir patīkami pavadīt kopā laiku.” Bez tam, aktrise iesaka izvairīties no stresa situācijām un mazāk uztraukties: “Jums par sevi ir jārūpējas. Atpūtieties, lasiet iedvesmojošas grāmatas, vērojiet saulrietus. Dariet lietas, kas jūs iepriecina.”

2. Pašdisciplīna un rūpes par sevi

❤️ #SophiaLoren #Italy #Italian #Actress #Icon #Legend #Vintage #OldHollywood

A post shared by Sophia Loren Fans (@sophialorenfans) on


“Ir grūti būt neatvairāmai, ja tu esi slinka,” – šī Sofijas Lorēnas frāze ir kļuvusi gluži par aforismu, kas iedvesmo sievietes jau vairāk kā piecdesmit gadus. Aktrise ir pārliecināta, ka viens no galvenajiem sievietes pievilcības noslēpumiem ir pašdisciplīna. “Ja jaunai sievietei ir satriecošs izskats, taču viņai nav pašdisciplīnas, ar gadiem no viņas skaistuma nekas nepaliks pāri. Bet, ja sieviete ir apveltīta ar lielu gribasspēku un pašdisciplīnu un viņa rūpēsies par savu izskatu, ar laiku, viņa kļūs vēl pievilcīgāka un elegantāka,” – aktrise ir pārliecināta. Viens no aktrises iecienītākajiem produktiem ir olīveļļa – viņa to lieto ne tikai pārtikā, piemēram, salātos, bet arī pievieno vannai un lieto ādas mīkstināšanai kā kosmētiku. Aktrise tāpat uzsver, ka līdz ar gadiem sievietei ir vairāk jārūpējas par savu ādu un jāpievērš vairāk uzmanības dažādām kosmētikas procedūrām, kas palīdz skaistumu saglabāt ilgāk. Attiecībā par dekoratīvo kosmētiku Sofija Lorēna ievēro principu “jo mazāk, jo labāk”: “Kad jūs novecojat, jums ir jāizmanto mazāk kosmētikas. Tas ir vienkāršs noteikums. Vienmēr ir ļoti pamanāms, kad sievietes gados cenšas kompensēt savu gadu skaitu ar biezu kārtu kosmētikas, taču tas viņas padara mazāk pievilcīgas.”

3. Aktīvs dzīvesveids


Aktrise savu dienu sāk agri – ap 5-6 rītā, bet gulēt dodas agri – ap 20:00. Šīs stundas viņai pilnīgi pietiek, lai viņa justos modra un izskatītos labi. Katru rītu viņa vingro, lai justos mundra. Pēc tam viņa dodas pastaigā, jebkurā gadalaikā un uzskata, ka sievietei dienā ir jāpavada ārā vismaz viena stunda. “Es vienmēr pamostos agri, pat, ja man pirmajā mirklī liekas, ka es to negribu darīt. Nevajadzētu meklēt attaisnojumus, lai izlaistu rīta rosmi. Es ļoti daudz staigāju un iesaku to visiem – tas ir veselīgi kā sirdij, tā figūrai,” – saka aktrise.

4. Pareizs uzturs


2006.gadā, 72 gadu vecumā, Sofija Lorēna nofotografējās atkailināta slavenajam “Pirelli” kalendāram, un šīs fotogrāfijas izraisīja īstu sensāciju! Jāteic, ka Sofija Lorēna arī šodien joprojām var lepoties ar slaidu figūru un sievišķīgām formām. Aktrise atzinusies, ka viņa neievēro stingras diētas un nekad dzīvē nav badojusies, jo patiesībā viņai ļoti patīk garšīgi paēst, taču viņa vienmēr seko tam, kas atrodas uz viņas šķīvja. “Esiet uzmanīgas ar to, ko jūs ēdat! Ēdiet maz, bet bieži, jūs taču negribat liekos kilogramus?” – saka kinozvaigzne. Savu dienu Sofija Lorēna iesāk ar brokastīm, kam seko sātīgas pusdienas, bet vakarā – vieglas vakariņas: “Es ēdu daudz salātus, nedaudz gaļas un dažus augļus. Tas ir viss. Bet tāpat man ļoti garšo dažādi saldie ēdieni un pasta, tāpēc es dažkārt sevi palutinu.” Aktrise apgalvo, ka svars viņai nekad nav sagādājis problēmas: “Es varēju uzņemt dažus liekos kilogramus, taču pēc tam bez īpaša stresa no tiem arī tiku vaļā.”

5. Pieņemiet sevi un savu vecumu


Sofija Lorēna ir pārliecināta, ka nevajadzētu ignorēt tās izmaiņas, kas nāk līdz ar vecumu – tās ir nenovēršamas. Skaistā itāliete neslēpj savu vecumu un necenšas izskatīties jaunāka. Aktrise tāpat apgalvo, ka viņa nekad nav izmantojusi plastisko ķirurgu pakalpojumus un uz jautājumu, kā viņai izdodas izskatīties tik pievilcīgi satriecošai, viņa atbild filozofiski. “Es domāju, ka tie ir gēni. Savukārt, ja jūs vienmēr gribēsiet izskatīties jauni, teiksiet jā plastiskajām operācijām, es nezinu, vai tas jūs darīs laimīgākus. Man pašai šī ideja nešķiet simpātiska. Cilvēki bieži pēc šādām operācijām nav apmierināti ar rezultātu. Es ļoti to negribētu un pārāk daudz sevi mīlu, lai ļautu savu ādu graizīt ar skalpeli,” – apgalvo kino dīva.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem