Kalendārs rāda, ka līdz vasaras beigām atlicis pavisam maz! Tāpēc piedāvājam piecas neparastas izklaides uz ūdens vai piedzīvojumus zem zvaigžņotām debesīm skaistai vasaras izskaņai. Labākās idejas iesaka Nacionālo dāvanu eksperti.

Skaiti zvaigznes caurspīdīgā burbulī

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Skumjo ziņu, ka vasara iet uz beigām, augustā kliedē arī viena laba – tieši augustā debesīs varam vērot viskrāšņāko zvaigžņu lietu. Krītošo zvaigžņu skaitīšana liks aiz sajūsmas noelsties pat tiem, kam ikdienā par debesu spīdekļiem ne silts ne auksts, un iesilt visrūdītākā ciniķa sirdij. Tas nekas, ka patiesībā tās, kas krīt, nemaz nav zvaigznes, bet meteori, kas milzīgā ātrumā nonāk Zemes atmosfērā, sakarst un, spilgto uzliesmojot, apdziest vai eksplodē. Augustā redzamā meteoru plūsma jeb Perseīdas ir īpaši krāšņas – stundas laikā, ja nav mākoņu, var saskatīt 60-80 meteorus jeb ik minūti vienu. Ja zvaigžņu vērošanu gribas padarīt īpašu, jādodas uz Liepājas pusi, kur aktīvās atpūtas parks „Austrumu forts” piedāvā baudīt debesis un dabas ainas, nakšņojot caurspīdīgā burbuļteltī. Ārā vēss un tumšs, bet teltī – omulīgs komforts ar gultu un spilveniem, un virs galvas – viss debesjums. Neparasti, ka teltis ierīkotas piecos dažādos krāsu toņos – atliek izvēlēties mīļāko toni un doties!

Ar elektrodēli pa ūdeni – līdz 40 km/h!

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Ja zvaigžņu vērošana šķiet pārāk rāma nodarbe, turpat Liepājas pusē pieejams cits neparasts un Latvijā jauns piedzīvojums – izbraukums ar ūdens elektrodēli. Šāds braucamais ir kaut kas starp veikbordu un sērfingu, taču nav vajadzīgi ne viļņi, ne troses, lai izbaudītu dēļa sniegtās iespējas. Elektrodēlis var traukties pa ūdens virsmu ar ātrumu līdz pat 40 km/h. Braucējam atliek vien baudīt brīvību, ātrumu un adrenalīnu, kontrolējot dēļa ātrumu ar nelielu pulti un manevriem, izmantojot savu ķermeni. Vajadzēs vien mazliet drosmes un līdzsvara izjūtas, un vasaras piedzīvojums var sākties!

Atklāj Rīgas kanālu noslēpumus naktī

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Vai esi pamanījis, ka naktī, tumsā, pavisam ierastas lietas kļūst īpašas? Lūk, tāpēc vasaras nogalē tepat Rīgā vērts izmēģināt jaunu un nebijušu piedzīvojumu – naksnīgu laivošanu pa Daugavas ūdeņiem vai Pilsētas kanālu divvietīgās smailītēs. Izvēles iespējas plašas – airēt pretī burvīgam saulrietam Daugavā vai vagot nakts tumsā tītā Pilsētas kanāla ūdeņus ar parkiem, tiltiņiem un vecajiem kokiem, baudot ierasto Rīgas panorāmu no cita skatu punkta. Kādam tas būs neatkārtojams romantisks izbrauciens, bet citam – draugu pulciņā jautri pavadīts laiks.

Sešas skaistākās Gaujas klintis ar SUP dēli

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Gaujas skaistākās klintis un dabas ainavas gan vislabāk baudīt dienasgaismā. Un pavisam neparasti tas būs, ja ekskursijā dosies nevis ar ierasto laivu vai kājām, bet SUP dēļa mugurā. Kā pirmatnējā amazone varēsi klusi slīdēt uz dēļa pa Gauju no Līgatnes līdz Siguldai 9,2 km garumā, baudot neskaitāmus līkumus, krāces, smilšakmens atsegumus un krāšņās Līņu, Ķūķu un Gūdu klintis, kā arī majestātiskos un senām teikām apvītos Sprinģu, Jumpravu un Katrīnas iežus.

Uz Kārsavu – baudīt dabu un lāzertagu

Publicitātes foto
Publicitātes foto

Kad pēdējo reizi biji Zilo ezeru zemā Latgalē? Lieliska izvēle būs apceļt skaisto Kārsavas novadu, kur apskatāmas senās Salnavas un Malnavas muižas un to vecie parki, izstaigājamas takas savdabīgajā Nurmenes dabas parkā ar 20 metrus augsto skatu torni, vai izbraucams velomaršruts pa pauguraino Nurmenes valni. Interesanti, ka līdzās skatu tornim ir atrodami divi zvaigžņu vērošanas krēsli, kas naktī ļauj vieglāk pētīt kosmosa dzīles. Kad daba baudīta pārpārēm, Kārsava gatava piedāvāt arī ko pavisam neparastu – aizraujošu lāzertaga spēli, kas ļauj izmēģināt īstu kaujas simulāciju. Bumbiņu vietā – infrasarkanais stars ar precizitāti līdz pat 250 metriem. Nav jābūt kaujas simulācijas spēļu fanam, jo lāzertagu var spēlēt ikviens – kopā ar draugiem, ģimeni vai kolēģiem.