Kokteilis
Iekārto

5 aizraujošas idejas, kā ielaist mājoklī pavasari0

Foto: Pixabay

Lai arī ziema spītīgi atsakās doties prom, gaisā jau smaržo pavasaris un tik ļoti to gribas ātrāk ielaist gan mājās, gan dārzā! Mēs esam sagatavojuši jums 5 burvīgu ideju izlasi, kā pasteidzināt šo brīnišķīgo sajūtu un ļaut pavasarim ieiet tavā mājoklī mazlietiņ ātrāk.

1. Tīrīšana

Protams, parasti gribas sākt ar logu mazgāšanu, kas tik ļoti “cieš” ziemas sezonā, tomēr šoreiz mēs sacīsim, ka tieši šo darbu mazliet ir jāatliek līdz tam brīdim, kad patiešām iestāsies siltāks laiks: taupiet savu veselību! Bet, ja esat iecerējuši ģenerāltīrīšanu, sāciet ar to, ka sakopiet mājās itin visus stūrīšus. Tādā veidā jūs attīrīsiet māju ne tikai no krāmiem, bet arī negatīvās enerģijas un, protams, no netīrumiem un putekļiem.

Foto: Pixabay

2. Remonts

Jaunas, aizraujošas, pavasarīgas krāsas vienmēr ir pozitīvas, taču gaume uz krāsām mums katram ir sava. Vienam patīk dzeltens, bet citam oranžs, vēl kāds izvēlēsies zilu krāsu. Tomēr, ja runa ir par pavasari, tad atslēgvārds ir viens – zaļš. Dažādos toņos tas labi sader arī ar citām krāsām. Piemēram, virtuvē var valdīt sniegbaltais tonis, kas efektīvi ir papildināts ar melnām un kafijas krāsas līnijām un akcentēts ar sulīgu pistāciju toni. Bet prints ar spilgti oranžiem apelsīniem uz virtuves sienām atsvaidzinās virtuvi un dāvās pavasari.

3. Mazas jaunas lietas

Nav obligāti sākt remontu, lai atsvaidzinātu mājokli. To var izdarīt arī ar dažādiem nelieliem aksesuāriem, tādiem kā ziedi, spilveni, krāsaini bilžu rāmīši un citi nieciņi. Vai ar foto tapetēm, kas burtiski “atnesīs” dabu pie jums uz mājām. Piemēram, daži ziedi šķiet patiešām tik īsti, ka gribas tos noplūkt un sakārtot skaistā vāzē uz virtuves galda. Tomēr, ja jūs vēlaties patiešām kaut ko unikālu, izmantojiet koka zaru kā karnīzi aizkariem. Šo zaru gan vajadzēs nokrāsot kādā interjeram pieskaņotā krāsā, bet pats galvenais šajā idejā ir koks. Tādām karnīzēm piestāvēs aizkari no dabīgiem materiāliem – kokvilnas vai lina.

Foto: Pixabay.com

4. Vitamīni uz palodzes

Kad aiz loga vēl spītīgi krīt sniegs, ir ļoti patīkami uz virtuves galda ieraudzīt tikko izaugušus zaļumus. Piemēram, svaigi zaļie lociņi ļoti labi iedarbojas pret pavasara nogurumu, paaugstina imunitāti un uzlabo vielmaiņu. Lai arī tos var iegādāties jebkurā lielveikalā gan ziemā, gan vasarā, tas nav salīdzināms ar pašu audzētiem lociņiem. Pirmkārt, iestādot lokus vai citus zaļumus mājās, uz palodzes vai siltumnīcā, jūs jebkurā laikā varēsiet paņemt jums nepieciešamo daudzumu garda ēdiena pagatavošanai, otrkārt, vienmēr varēsiet būt droši, ka zaļumi ir izaudzēti bez jebkādām ķimikālijām.

5. Ziedi mājās

Radiet majokļa centrālajā daļā kompozīciju no pavasara ziediem – hiacintēm, tulpēm un citiem ziediem. Ikreiz tos ieraugot un iesmaržojot jums liksies, ka pavasaris jau klauvē pie jūsu durvīm.

Foto: Unsplash

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv