Kokteilis
Dzīvo

5 emocijas, kas izraisa slimības0

Foto: Pexels

Dažkārt ārstiem neizdodas konstatēt slimības cēloni. Taču daudzu gadsimtu laikā cilvēki ir saskatījuši saikni starp emocionālo pašsajūtu un slimībām. Dažkārt slimības iemesls ir negatīvas emocijas, ko cilvēks ir izjutis ilgu laiku pirms saslimšanas.

Daudzi cilvēki uzskata, ka dzīvot ar negatīvajām emocijām ir vienkārši. Bailes palīdz cilvēkam izvairīties no bīstamām situācijām. Dusmas padara mūs enerģiskākus. Taču, ja cilvēks turpina samierināties ar negācijām un šajā situācijā nesaskata neko nepareizu, tad šīs emocijas agri vai vēlu “aprij” cilvēku no iekšienes, izraisot dažādas saslimšanas, dažkārt arī ļoti nopietnas.

Kādas emocijas izraisa slimības?

1. Naids

Tikt galā ar dusmām un naidu ir daudz sarežģītāk, nekā ar jebkurām citām emocijām. Tieši tāpēc, izjūtot naidu un dusmas regulāri, jūs riskējat ar savu veselību. Šīs sajūtas paaugstina adrenalīna līmeni un “bremzē” to smadzeņu daļu, kas atbild par loģisko domāšanu. Tāpēc cilvēkiem, kas ir dusmīgi un saniknoti, ir grūti loģiski domāt un pieņemt adekvātus risinājumus. Bez tam, tāds adrenalīna daudzums var izraisīt augstu asinsspiedienu, kā arī izraisīt dažādas sirds un elpošanas problēmas. Cilvēki, kas bieži dusmojās, visbiežāk cieš no dažādās sirds – asinsvadu slimībām.

2. Skumjas

Ja ar kontrolēt naidu ir grūti, tad skumjas ir bīstamas ar to, ka ir ilgstošas. Pirmām kārtām, šīs emocijas izmaina plaušu darbību, kā dēļ ir apgrūtināta elpošana un bieži ir sajūta, ka trūkst gaisa. Cilvēki, kas šādā emocionālajā stāvoklī atrodas bieži, cieš no dažādām bronhu slimībām un izjūt elpošanas diskomfortu. Ilgstošas skumjas atstāj iespaidu arī uz cilvēka ārējo izskatu, pasliktina matu, nagu un ādas stāvokli. Šīs emocijas noslēpt ir ļoti grūti, tāpēc gandrīz vienmēr jūs atpazīsiet tādu cilvēku, kas cieš no skumjām.

3. Greizsirdība

Greizsirdīgi cilvēki pat nenojauš, ka viņu neuzticība pret mīļoto cilvēku, patiesībā kaitē viņu pašu veselībai. Greizsirdība provocē bailes no vientulības, rada nemitīgu stresu, izraisa bezmiegu un novājina imunitāti. Ļoti bieži šādi cilvēki sūdzas par kuņģa darbības problēmām un sāpēm kuņģa rajonā. Ja greizsirdība pārkāpj jebkuras pieļaujamās normas, tā provocē arī sirds slimības un var izraisīt depresiju.

4. Bailes

Šīs emocijas ļoti ietekmē reproduktīvo sistēmu un izraisa arī dažādas dzimumorgānu saslimšanas, samazina libido un var izraisīt pat neauglību. Pat neliels uztraukums ietekmē aknu darbību. Ja cilvēks ir kļuvis atkarīgs no dažādām bailēm, tas var izraisīt ne tikai fiziskas saslimšanas, bet arī emocionālas, piemēram, izraisīt depresiju un bezmiegu.

5. Skaudība

Tas var izraisīt dažādas negatīvas emocijas, piemēram, naidu un pat agresiju. Skaudība, tāpat kā dusmas un naids, organismā palielina adrenalīna daudzumu, kas paaugstina asinsspiedienu un izraisa arī problēmas ar sirdsdarbību.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
FOTO: talantīgā dziedātāja Linda Leen savaldzina klausītājus un skatītājus Rīgas centrā
7 stundas
BM
Barba Meija
Kokteilis
Gluži kā burves: TOP 5 zodiaka zīmju pārstāves, kas ir vislieliskākās saimnieces
1 diena
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TESTS: cik labs grāmatu pazinējs tu esi – vari nosaukt šo 18 grāmatu pareizos nosaukumus?
1 diena

Lasītākie raksti

Par svarīgo

OZ
Olafs Zvejnieks
Ekonomika
Kam ticēt – realitātei vai solījumiem? Ekskluzīva saruna ar “PNB Bankas” vienu no īpašniekiem, miljardieri Rodžeru Tamrazu
Ekskluzīvi 3 stundas
LE
LETA
Dabā
Ciklona ietekmē trešdien dažviet iespējams ļoti stiprs lietus
47 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Autovadītājs Bauskas novadā nāvējoši notriec gājēju un pamet notikuma vietu
43 minūtes
LE
LETA
Latvijā
Par Rīgas otro vicemēru ievēlē Annu Vladovu no “Saskaņas”
34 minūtes
SK
Skaties.lv
Latvijā
Kad izbrauca, laiks bija labs, viļņi sacēlās vēlāk. Sīkāk pastāsta par Aiga Audera meklējumiem
18 minūtes