Ļoti daudzas sievietes sapņo par skaistu, slaidu figūru un ne mazāk sieviešu vēlas veselīgu sejas ādu. Bet mēs zinām dažus efektīvus padomus, kas palīdzēs tikt gan pie viena, gan otra.

Ieslēdziet vielmaiņu

No rītiem pamošanās sagādā grūtības ne vien mums pašiem, bet arī mūsu organismam. Lai iekustinātu un “pamodinātu” vielmaiņu, jāizdzer glāze silta ūdens ar citronu. Tas burtiskā nozīmē “ieslēgs” organismu.

Pagatavojiet smūtiju

Tikpat svarīgi ir ieturēt vieglas, bet vērtīgas un ātri pagatavojamas brokastis, kas nodrošinās ar lielu daļu vitamīnu visai dienai. Pagatavojiet sev garšīgu smūtiju: izspiediet sulu no puses citrona, pievienojiet divas glāzes ūdens, nedaudz spinātu un kresa salātiņu, dažas buntītes selerijas, vienu ābolu un banānu, visu sablenderējiet. “Apēdot” šādas brokastis jūsu organisms saņems ļoti daudz vitamīnu un enerģijas.
Ja jūs līdz šim dzērāt lielākoties augļu smūtijus, pacentieties turpmāk ēdienkartē vairāk ieviest tieši dārzeņus un salātlapas, jo tie satur daudz mazāk glikozes (cukura).

Iztieciet bez “klasiskajām” brokastīm

Ne velti uztura speciālisti iesaka brokastīs ēst ogļhidrātiem bagātus ēdienus, jo patiesībā tam ir diezgan vienkāršs skaidrojums. Apēdot ēdienu, kas bagātīgi satur olbaltumvielas (piemēram, olu baltumi, biezpiens u.c.) organisms tērē daudz enerģijas, lai tās pārstrādātu, tāpēc jau pēc dažām stundām jūs atkal būsiet izsalcis. Tāpēc brokastīs noteikti drīkst panašķoties ar olgļhidrātiem bagātāku pārtiku, lai jau pēc pāris stundām jūs atkal nemocītu izsalkums.

Sekojiet līdzi tam, ko ēdat ārpus mājas

Ja jums ir plānota satikšanās ārpus mājas un jūs zināt, ka ieturēsiet vakariņas kadā ēstuvē, sekojiet līdzi tam, ko ēdat. Pasūtiet pēc iespējas vairāk salātus un dārzeņus, izdzeriet pietiekoši daudz ūdens. Centieties izvairīties no tādiem smagiem ēdieniem kā pica un maize.

Nepārspīlējiet ar olbaltumvielām!

Ikviens no mums zina – ja vēlas tikt vaļā no liekajiem kilogramiem, ir jāēd olbaltumvielām bagāta pārtika. Bet! Ēdienkartei jābūt sabalansētai! Ar olbaltumvielām pārspīlēta ēdienkarte var pat kaitēt jūsu organismam. Olbaltumvielas lielā daudzumā kaitē nieru un aknu darbībai, kas, savukārt, “atbild” par ādas stāvokli un vielmaiņu.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem