Kokteilis
Ceļo

5 brīnišķīgas iespējas, ko gada nogalē izbaudīt Igaunijā0

Publicitātes foto

Decembris ir klāt, un līdz ar to – Ziemassvētku sajūtas! Tumšie un aukstie ziemas vakari liek meklēt kādu siltu dzērienu, vilnas zeķes un it visur gribas redzēt svētku gaismiņas. Mēs gādājam dāvanas un izbaudām katru brīvo mirkli, ko pavadām kopā ar saviem mīļajiem. Kopīgi piedzīvojumi padara šo svētku laiku vēl īpašāku. Apmeklē Ziemassvētku tirdziņus kopā ar saviem mīļajiem un izbaudi īpašos svētku ēdienus un atmosfēru!

Ziemassvētku tirdziņi iededz mūsos svētku, mīlestības un miera sajūtu. Balstoties uz 208 000 ceļotāju balsojumiem, organizācija “Eiropas labākie ceļojumu galamērķi” ir paziņojusi šī gada labāko Ziemassvētku tirdziņu – un tas ir Tallinas!

Mirgojošas gaismiņu virtenes, Ziemassvētkiem raksturīgie gardumi, pilsētu laukumi, kas piepildīti ar priecīgiem ļaudīm. Ziemassvētku tirdziņi ir ideāla vieta svētku sajūtu meklēšanai, karstvīna malkošanai, rotaļām un tradicionālo, rokām darināto dāvanu iegādei. Savukārt tuvumā esošajos Igaunijas dizaina veikaliņos iespējams atrast dažādas mūsdienīgas dāvanas. Ja vēlēsieties nobaudīt tradicionālus igauņu Ziemassvētku ēdienus, tad tirdziņā ir iespējams pamieloties ar piparkūkām, asinsdesu un skābajiem kāpostiem, savukārt tuvumā esošajos restorānos var ieturēt kārtīgu maltīti.

1. Tallinas Ziemassvētku egle

Publicitātes foto

Tallinas slavenā Ziemassvētku leģenda stāsta, ka pirmo Ziemassvētku egli uz Tallinu atveda jau 1441. gadā. Šī egle ir Tallinas Ziemassvētku tirdziņa galvenā rota.

Katru gadu konkursa kārtībā tiek izraudzīta visskaistākā egle Igaunijā, kurai ir tas gods kļūt par tirgus centrālo elementu. Šogad egles atklāšana notika 16. novembrī, un tā greznos Rātslaukumu līdz pat 7. janvārim. Egle tiek rotāta ar 50 LED gaismu virtenēm, 5000 mazākām lampiņām, 2500 lielākām lampiņām un balti caurspīdīgām lodītēm. Rotājumu vidū ir arī 240 sarkanas un zelta krāsas bumbas, kā arī 50 izgaismotas sirdis.

2. Ziemassvētku tirdziņi

Publicitātes foto

Tallinas Ziemassvētku tirdziņš ir izdaudzināts visā pasaulē, taču Igaunijas mazpilsētās ir ne mazāk skaisti un burvīgi Ziemassvētku gadatirgi!

3. Tallinas Ziemassvētku tirdziņš  (16.11.2018 – 07.01.2019, 10:00 – 19:00)

Publicitātes foto

Tallinas Rātslaukumā notiekošais Ziemassvētku tirdziņš piesaista ar savu pasakaino noskaņu, kurā viss šķiet iespējams! Ziemassvētku tirdziņa centrālais objekts ir Igaunijas galvenā un Eiropas pirmā Ziemassvētku egle. Ziemassvētku tirdziņa laukums ir dekorēts ar eglītēm, Ziemassvētku rotājumiem un gaismiņām. Tirgotāji piedāvā plašu klāstu igauņu tradicionālo Ziemassvētku ēdienu – asinsdesas un skābētus kāpostus, kā arī piparkūkas un sildošus dzērienus. Mazākos apmeklētājus iepriecinās karuseļi, un sirdi sildīs plaša Ziemassvētku programma. Protams, nedrīkst aizmirst arī Ziemassvētku tirdziņa patieso dārgakmeni – Ziemassvētku vecīti, kurš sveiks bērnus savās mājās!

4. Lielais Tallinas Ziemassvētku gadatirgus (14.12.2018. – 16.12.2018, 13:00 – 17:00)

Publicitātes foto

Lielais Tallinas Ziemassvētku gadatirgus ir Ziemassvētku festivāls visai ģimenei. dienas Tallinas Dziesmu svētku estrādē var baudīt tradicionālās Ziemassvētku dziesmas pazīstamu igauņu izpildītāju sniegumā, braukt ar Ziemassvētku vilcienu, skaitīt pantiņus Ziemassvētku vecītim, rotaļāties bērniem paredzētajā spēļu zonā un daudz ko citu. Tiek piedāvāta arī bagātīga Ziemassvētku dāvanu un preču izvēle no aptuveni 200 tirgotājiem. Ziemassvētki ir laba darīšanas laiks, tādēļ tiek veidota sadarbība ar izvēlētiem tirgotājiem un labdarības organizācijām, kas nogādā ziedojumus tiem cilvēkiem, kuriem ir nepieciešama palīdzība.

5. Tartu Ziemassvētku tirdziņš (02.12.2018 – 10.01.2019, 17:00)

Publicitātes foto

Neskatoties uz laikapstākļiem, Tartu ik gadu kļūst par Igaunijas Ziemassvētku pilsētu. Arī bez baltas sniega kārtas pilsēta izstaro svētkus! Ik gadu pirmajā Adventes svētdienā sāk mirgot visas pilsētas centra Ziemassvētku gaismiņas un Rātslaukuma svecītes. Turpat noris satikšanās arī visās turpmākajās svētdienās un Ziemassvētku vakarā. Šīs priecīgās tikšanās reizes Rātslaukumā un visā Tartu pilsētā iesaistās arī pilsētas koncertzāles, muzeju darbistabas, baznīcas, lielais Ziemassvētku gadatirgus un reizēm ziemas noskaņās pildītajā pilsētas sirdī notiekošie deju svētki.

 

LA.lv
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Laika apstākļu dēļ pārcelts Summer Sound iesildīšanās pasākums ar Ozolu
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
Kā atbrīvoties no 7 liekām lietām ceļasomā?
8 stundas
KO
kokteilis.lv
Kokteilis
TOP 5 seriāli lietainai dienai: pārsteigs ne tikai ar sižetu, bet arī kvalitāti
8 stundas

Lasītākie raksti

Par svarīgo

MA
Māris Antonevičs
Latvijā
“Arī ap privātmāju cilvēks joprojām ceļ sētu.” INTERVIJA ar Valsts robežsardzes priekšnieku Gunti Pujātu
30 minūtes
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Ilze Kuzmina: Vai laižot latiņu aizvien zemāk, ir iespējams celt izglītības kvalitāti?
1 stunda
IK
Ilze Kuzmina
Latvijā
Skolotājiem tomēr būs lielākas algas 1
5 stundas
LE
LETA
Dabā
Ceturtdien līs vairs tikai vietām
4 stundas
LA
LA.LV
Ekonomika
LA.LV jūnijā kļuvis par 3. populārāko ziņu portālu latviešu valodā
6 stundas