Ievācoties jaunā, īrētā mājoklī, tu noteikti vēlies to iekārtot tā, lai tajā justos kā mājās. Tomēr, nākas atzīt, ka īrēts mājoklis dažkārt ierobežo dažādu dizaina risinājumu realizēšanu. Neskatoties uz to, arī īrētu dzīvesvietu ir iespējams iekārtot un dekorēt tā, lai tā atbilstu tavai gaumei un vajadzībām. Un pats galvenais, lai tu šeit justos kā mājās. Esam apkopojuši dažus paņēmienus, kas palīdzēs īrētu mājokli padarīt mājīgāku.

Lūk, 4 ieteikumi:

1. Iekārto mājokli ar savām mēbelēm

Foto: Fotolia

Radi mājīgu atmosfēru ar pareizajām mēbelēm. Radi mājoklī telpu, bet nepārblīvē to. Turklāt ir svarīgi, lai mājoklis būtu gaišs, tāpēc papildini to ar dažādiem dizaina elementiem, tajā skaitā gaismas elementiem, lai telpai piešķirtu tieši tādu dizainu, kādu tu vēlies. Izmanto daudzfunkcionālās mēbeles, piemēram, daudzfunkcionālu kafijas galdiņu. Tā būs skaista mēbele tavā dzīvojamā istabā, tā kalpos kā kafijas galdiņš, uz tā varēsi novietot datoru, turklāt, kafijas galdiņa atvilktnes varēsi izmantot kā vietu, kur kaut ko uzglabāt. Papildinu interjeru ar kādu istabas augu. Istabas augi un zaļā krāsa mājoklim piešķirs daudz siltāku atmosfēru.

2. Dekorē ar aksesuāriem

Fot: Shutterstock

Kad domājat par mājīgu mājokli, tad noteikti tajā ir kaut kas, kas to izceļ. Piemēram, masīvkoka grīda vai flīžu siena, taču šādas lietas nav iespējams realizēt īrētos mājokļos. Risinājums ir mājokļa dekorēšana ar dažādiem interjera priekšmetiem. Piemēram, dekorē dzīvokli ar spoguļiem, tas radīs vizuālu ilūziju, ka tavs mājoklis ir plašāks. Dekorē ar kādu mākslas darbu, fotogrāfiju vai gleznu, lai piešķirtu telpai personību. Savukārt rūpīgi novietota, lolota ģimenes relikvija piešķirs mājoklim mājīgumu, ģimeniskumu un siltumu.

3. Pārkrāso sienas

Publicitātes foto/pixabay.com

Ja mājokļa saimnieks tev devis atļauju mainīt dzīvokļa sienu krāsu, tas ir brīnišķīgs veids, kā jaunajai dzīvesvietai piešķirt personību un tā ir arī iespēja padarīt to spilgtāku. Turklāt, iespējams pat dzīvokļa saimnieks priecāsies par to, ka atsvaidzināsi sienu krāsu. Vari pārkrāsot visas sienas, taču vienu sienu atstāj kā akcentu, un krāso to citā – spilgtākā krāsā. Taču, drošības apsvērumu dēļ, pirms veic krāsošanas darbus, pārliecinies, ka mājokļa īpašnieks pret to neiebilst.

4. Tie ir cilvēki, kas padara mājokli mājīgu

Foto: Fotolia

Pats galvenais ievācoties jaunā mājoklī, ir svarīgi, lai tajā visa ģimene justos ērti un komfortabli, tāpēc pat vismazākās pārmaiņas būs pietiekamas, lai visi kopā jūs justos laimīgi jaunajās mājās. Turklāt, kas var būt labāks par ciemiņu uzņemšanu? Iekārto mājokli tā, lai arī draugiem un radiniekiem būtu patīkami pie jums atrasties, lai jūs varētu ļauties brīnišķīgām sarunām vai kādai jautrākai draugu ballītei.