Pirms daudziem, daudziem gadiem svētdienu cilvēki uzskatīja par ļoti īpašu dienu. Visi ģimenes locekļi atlika darbus un pienākumus, un šajā dienā veltīja laiku viens otram. Piekritīsiet, ka tajā ir sava burvība! Kad tu nekur nesteidzies, bet vienkārši laiski pavadi dienu kopā ar saviem mīļajiem.
Turklāt mūsu senči jau izsenis grūti strādāja visu nedēļu, lai svētdienu godinātu un darbus liktu pie malas. Mūsu vecvecmāmiņas mēdz teikt: “Strādāt svētdienā – tas ir grēks!”.

Lūk, kādus ticējumus ievēroja mūsu senči attiecībā uz svētdienu:

Ko nedrīkst darīt svētdienā:

Foto: Pexels

1. Nedrīkst uzkopt māju. Tautu ticējumos teikts, ka šādā veidā jūs tiešā veidā “izmēzīsiet” no mājas labos garus, kas ir atbildīgi par mājokļa un ģimenes labklājību.

2. Gludināt veļu un gatavot ēdienu. Šo vajadzētu darīt pārējās sešās nedēļas dienās. Arī šajā apgalvojumā spēkā ticējums, ka nedrīkst “tramdīt” mājas garus, vārot, šmorējot un “kūpinot” gludekli.

3. Nedrīkst griezt kāju un roku nagus. Ticēja, ka šādā veidā jūs pats sev vai kādam citam (ja, piemēram, griežat nagus bērniem) atņemsiet veselību un piesauksiet slimības.

4. Nedrīkst šūt un mazgāt veļu. Un atkal jau iemesls tas pats, kas iepriekš – netraucēt mājas garu mieru.

Ko drīkst darīt svētdienā:

Vakara pastaigas laikā – Kalitea līcis no klinšainā krasta. Foto - Signe Prola

1. Saskaņā ar dažādiem tautas ticējumiem, svētdiena ir svētīta diena. Un šī ir patiešām lieliska diena, lai nodarbotos ar pašanalīzi un veltītu laiku pats sev, un saviem mīļajiem.

2. Svētdienā var nodarboties ar visu to, kas cilvēkam ļauj justies labāk. Līdz ar pirmajiem pavasara saules stariem būs brīnišķīga iespēja pavadīt laiku kopā ar savu ģimeni un parūpēties par savu veselību: doties rīta skrējienā, doties staigāt uz parku vai mežu. Uzlādēt enerģiju sevī visai nākamajai nedēļai!