Kokteilis
Dzīvo

4 seni un patiesi ticējumi, kāpēc dzimšanas dienu nedrīkst svinēt ātrāk0

Foto: Unsplash

Katrs cilvēks kaut reizi dzīvē ar sastapies ar situāciju, kad dzimšanas dienas datums iekrīt, piemēram, pirmdien. Vai šādā gadījumā drīkst dzimšanas dienu atzīmēt iepriekšējā nedēļas nogalē? Ticējumi vēstī, ka to nedrīkst darīt nekādā gadījumā!

Jau kopš senseniem laikiem cilvēki ticēja, ka, ja to dara, tādā veidā tiek piesauktas slimības un nelaimes.

Kas var notikt, ja dzimšanas dienu svin ātrāk:

Foto: Unsplash


1. Ja dzimšanas dienu svin ātrāk, tad zemapziņā mēs steidzinām savu bioloģisko pulksteni un saīsinām savu dzīvi. Tieši tāpēc savu dzimšanas dienu nedrīkst svinēt ātrāk pirms īstās dienas.
2. Mūsu senči ticēji, ka, ja dzimšanas dienu svinēs ātrāk kaut vai par vienu dienu, tā var kļūt par pēdējo dienu šī cilvēka dzīvē.
3. Tāpat ticēja, ka svinot dzimšanas dienu ātrāk, svētkos var notikt nelaimes gadījumi, slimības, kautiņi, saindēšanās, aizrīšanās ar ēdienu un tamlīdzīgi nejauši nelaimes gadījumi.
4. Tāpat daudzas tautības tic, ka atzīmējot dzimšanas dienu agrāk, mājā tiek ielaistas nelaimes un slimības.

Kāpēc nedrīkst dāvināt dāvanas pirms laika:

1. Arī agrāk dāvināt dāvanas dzimšanas dienā ir slikta pazīme. Tas nozīmē, ka ar jubilāru var atgadīties kaut kas ļauns – viņš var ciest nelaimes gadījumā vai saslimt.
2. Daži cilvēki atzinušies, ka ir pieņēmuši dāvanas pirms dzimšanas dienas, bet pēc tam ievērojuši sakritības dažādām nelaimēm, kas sākušās pēc šīs dāvanas saņemšanas.

Ko darīt, ja dāvana ir uzdāvināta ātrāk:

Foto: Unsplash


1. Ja vien ir kaut mazākais iemesls, kā jūs varētu šo dāvanu atteikt pieklājīgi, noteikti dariet to.
2. Ja tomēr dāvanu esat pieņēmis, vajadzētu veikt dažas darbības, lai neitralizētu iespējamo risku, ko tas var nozīmēt.
3. Kā tikko jūs ienākat mājās, dāvanu vajadzētu noslacīt ar svētītu ūdeni un trīs reizes pateikt “prom šīs nelaimes!”. Pēc tam dāvanu novietot pēc iespējas tālāk no skatiena – lai jūs to neredzat. Un izpakot to drīkst vienīgi savā īstajā dzimšanas dienā!

LA.lv