Kokteilis
Dzīvo

4 pazīmes, kas nekļūdīgi liecina par to, ka jūs esat vesels0

Foto: Pexels

Šīs četras lietas ir galvenie stūrakmeņi pēc ārstu domām, kas norāda uz cilvēka kopējo veselības stāvokli. Un bieži vien, ārstu vizītēs speciālisti sākotnēji pārliecinās par savu pacientu pašsajūtu tieši pēc šiem kritērijiem.

1. Mati

Foto: Unsplash

Matu stāvoklis daudz atklāj par cilvēka emocionālo stāvokli. Spoži, veselīgi mati ir veselas psihes spogulis, kā arī liecina par to, ka jūs ievērojat veselīga uztura principus.

2. Nagi

Foto: Unsplash

Veselīga maigi rozā krāsas naga virsma liecina par to, ka jūsu organisms ir vesels. Ja jūsu nagi maina krāsu, uz tiem parādās kādi izaugumi vai plankumi, pirmkārt, ir jāpārliecinās, ka neesat saslimis ar nagu sēnīti. Citos gadījumos tie ir pirmie signāli, ka organismā notikušas kādas citas izmaiņas!

3. Mute

Foto: Unsplash

Daudzi ārsti ir pārliecināti, ka mute ir sava veida cilvēka veselības barometrs. Ja mutē ir kādi iekaisumi vai asiņo smaganas, mutes gļotāda ir jutīga, tas var liecināt gan par lokālām saslimšanām, gan arī nopietnākām organisma kaitēm. Piemēram, par sirds – asinsvadu sistēmas slimībām. Nepatīkama smaka no mutes visbiežāk norāda uz to, ka cilvēkam ir kuņģa zarnu trakta problēmas, tāpēc noteikti ir jāveic papildus medicīniskas pārbaudes.

4. Miegs

Foto: PN/ SCANPIX/ LETA

Miegam ir milzīga nozīme, lai cilvēks justos labi. Miega trūkums izraisa aizkaitināmību, nervozitāti, kā arī pat saīsina dzīves ilgumu. Kvalitatīvs miegs ir nepieciešams, lai nakts laikā organisms spētu atjaunoties, “dziedināt” sevi un uzkrāt enerģiju nākošajai dienai. Tamdēļ 7-9 stundas miega diennaktī pieaugušam cilvēkam ir nevis iegriba, bet nepieciešamība.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem

LA.lv