Kokteilis
Dzīvo

4 lietas, ko piedzīvo tavs ķermenis, kad tu sāc zaudēt liekos kilogramus0

Foto: Unsplash

Liekais svars ir kļuvis par vienu no lielākajām cilvēces problēmām. Aptaukošanās – tas ir ne tikai ētiskas ķermeņa izmaiņas, bet arī izmaiņas organisma darbībā un veselībā kopumā. Cilvēki, kas apzinās, ka viņiem ir jāatbrīvojas no liekajiem kilogramiem uz visiem laikiem agri vai vēlu saprot, ka, lai to izdarītu, neeksistē cits ceļš kā pievērsties veselīgam dzīvesveidam – izvēloties savā ēdienkartē veselību un sabalansētu ēdienu, kā arī savu ikdienu papildinot ar fiziskajām aktivitātēm.

Nekādas masāžās, brīnumtabletītes, tējas, pulveri vai badošanās, ēdot vien rīsus un griķus, nepalīdzēs tikt vaļā no liekā svara. Mūsdienās, kad ir tik ļoti daudz pieejamās informācijas un sertificētu sporta treneri un uztura speciālisti, ir dīvaini, ka daži cilvēki šīm “brīnummetodēm” aizvien tic.

Tie cilvēki, kas izvēlas iet vienīgo pareizo ceļu, bieži vien pirmajās nedēļās sajūt dažādas pārmaiņas gan pašsajūtā, gan noskaņojumā. Tas notiek tāpēc, ka ķermenis mainās un šīs izmaiņas ietekmē arī smadzeņu darbību.

Un, tā, noskaidrosim, kādas 4 lietas notiek ar cilvēku, kad viņš sāk zaudēt lieko svaru:

Foto: Pixabay

1. Uzlabojas asinsrite. Uzlabojas visu orgānu apasiņošana, tajā skaitā arī smadzeņu, kas cilvēkam ļauj justies mundrākam, enerģiskākam un darbspējīgākam.

2. Tauku masu ķermenī sāk aizstāt muskuļu masa.

3. Ievērojami samazinās slodze uz locītavām un saitēm. Zaudētie kilogrami ļauj vairs neapgrūtina skeletu un locītavas ar svaru.

4. Attīstās spēja un prasme kontrolēt sevi. Galu galā, cilvēkam mainās attieksme pret ēdienu un formējas apzināta veselīga ēdiena izvēle.

Sagatavots pēc ārzemju preses materiāliem.

LA.lv