Modes ikonas un autores, kas visām pasaules sievietēm savulaik uzdāvināja mazo, melno kokteiļkleitu, vārds komentārus neprasa – Koko Šanele. Neatkārtojama, oriģināla un ļoti, ļoti mērķtiecīga, savā ziņā tipiska francūziete – ar savu gaumi un nelokāmu viedokli.

Lūk, 4 iedvesmojošas un mazliet uzjautrinošas dzīves mācību stundas no pašas Koko Šaneles:

Pirmā mācība: “Es nemīlu ēdienu, kas liek par sevi domāt pēc tam, kad tu esi to apēdis”

Foto - Facebook.com

Neskatoties uz to, ka Koko Šanele bieži pusdienoja un vakariņoja kopā ar ļoti ietekmīgiem cilvēkiem, viņas gaume bija vienkārši, kad viņa palika viena savā villā, kas atradās Rivjērā. Pusdienās viņa bieži izvēlējās ceptus kartupeļus vai kartupeļu biezeni. Taču viņas pavāri zināja, ka nekādā gadījumā ēdienam nedrīkst pievienot sīpolus. “Es nemīlu ēdienu, kas liek par sevi domāt pēc tam, kad tu esi to apēdis,” viņa sacīja. Lindija Vudheda savā grāmatā “Krāsu kari” aprakstīja kādu pikniku, kurā piedalījās Elizabete Ārdena un Koko Šanele. Viņa rakstīja, ka Šanelei bija “ekscentriska gaume uz ēdienu, un viņa necieta asu ēdienu. No ceptu ribiņu, asās mērces, sīpolu aromāta viņai kļuva nelabi.”

Otrā mācība: “Greznībai ir jābūt ērtai, citādi tā vairs nav greznība”

Foto: Scanpix/ Leta

Mazās melnās vakara kleitas koncepcija bija kā īstena, ilgi gaidīta dāvana no Koko Šaneles visas pasaules sievietēm. “Modē ir tā krāsa, kas jums piestāv,” viņa mēdza sacīt. Līdz Šanelei melno krāsu mēdza uzskatīt par sēru krāsu, taču viņas izgudrotais siluets, izmantotie audumi, tādi kā zīds, tills, mežģīnes, garums nedaudz zemāk par ceļgalu, kā arī fakts, ka tāda kleita padara slaidāku jebkuru figūru, uz visiem laikiem kļuva par klasiku – mazā, melnā kokteiļkleita.

Trešā mācība: “Vienmēr lieto smaržas”

Foto: AFP/ SCANPIX/ LETA

Divi Koko Šaneles izteicieni runā paši par sevi: “Sievieti, kas nelieto smaržas, nav nākotnes” un “Kurā ķermeņa zonā lietot aromātus? Tur, kur vēlaties, lai jūs noskūpsta!”.
Kad ķīmiķis, kas strādāja pie Koko Šaneles radīja smaržas, kurās izmantoja dažādas sintētiskas sastāvdaļas, izdevās kaut kas līdzīgs vīriešu smaržu aromātam, turklāt to iepildīja kvadrātainā flakonā un deva tam nosaukumu… Chanel Nr. 5.

Ceturtā mācība: “Esot vīrieša apskāvienos, es vēlos svērt ne vairāk par cimdu pāri”

Foto - Facebook.com

Koko Šanele nebija veģetāriete, viņa dievināja šampanieti, karstu kakao, ko mēdz dzert kafejnīcā “Chez Angelina” Parīzē, mīlēja sieru un sāļos krekerus. Katru dienu viņa ēda ikrus un dzēra sarkanvīnu, lai, kā viņa pati sacīja, mūžam paliktu jauna un skaista.
Šanele uzskatīja, ka atrodoties vīrieša apskāvienos, sievietes svaram ir jābūt kā cimdu pārim. Sava mūža nogalē Šanele arī esot paziņojusi, ka Parīzē ir pārāk daudz korpulentu sieviešu. “Pats galvenais ir neēst,” viņa sacīja kādu dienu modes žurnālu fotogrāfam. “Man nepatīk redzēt to ēdiena daudzumu, kuru katru dienu apēd viena francūziete.”

2009.gadā tika uzņemta filma “Coco avant Chanel”, kur galveno lomu atveidoja aktrise Odrija Tatū un tā stāstīja par Koko Šaneles dzīvi: