Vai jūs zinājāt, ka pareizi piemeklēti augi var palīdzēt izgulēties? Šie 4 “miega” augi jūs aizvedīs uz sapņu valstību daudz ātrāk, kā jūs domājat. Ja jums ir problēmas iemigt, pārstājiet skaitīt iedomātas aitas un ieviesiet guļamistabā šos skaistos augus.

1. Alveja

Foto – Valdis Semjonovs

Senajā Ēģiptē alveju uzskatīja par mūžīgās dzīvības augu, un tam veltīja ļoti īpašas rūpes. Toties naktīs šis augs palīdz elpot. Tas aktīvi izdala skābekli, kļūstot par laba miega “katalizatoru”.

2. Lavanda

Foto no Pixabay.com

Lavandas aromāts ievērojami pazemina stresa līmeni un aizdzen nemieru, kas, protams, palīdz atslābināties un drīz arī iemigt. Bez tam, lavanda labvēlīgi ietekmē sirdsdarbību. Varat izmantot arī lavandas eļļu, piemēram, pirms gulētiešanas ieiet vannā, kurai piepilināti daži pilieni aromātiskās lavandas eļļas.

3. Jasmīns

Foto – Fotolia

Kur slēpjas jasmīna spēks? Tā, protams, ir šī auga smarža. Šis brīnišķīgais augs uzlabo miega kvalitāti, kas nodrošina to, ka no rīta jūs vienmēr pamodīsieties labi izgulējies – bez trauksmes sajūtas un bez galvassāpēm.

4. Līdakaste

Lai arī šim augam ir ne pārāk pievilcīgs nosaukums, tas jums ne ar ko nedraud. Bez tam šis augs neprasa sarežģītu kopšanu un nav kaprīzs. Un vēl tas ievērojami uzlabo gaisa kvalitāti telpā. Nekādas “līdakas” kaitniecības, tikai svaigs gaiss un brīnišķīgs miegs.